ЄС відгороджується від демпінгу з України

Сталь
Image caption Дешевша сталь з Індії, Китаю, ПАР та України - предмет уваги ЄС

Європейський Союз може продовжити дію запроваджених 11 років тому тарифів на імпорт сталевих кабелів з України, а також Китаю і Південної Африки, щоб зменшити конкуренцію для європейських сталевиробників, зокрема компанії ArcelorMittal.

Про це повідомляє з Брюсселя агентство ділових новин Блумберг (Bloomberg). У повідомленні сказано, що ЄС зараз визначається з тим, чи подовжувати дію митних зборів на імпорт сталеволокна і кабелів ще на 5 років.

Ставки такого мита складають для України 51,8%, понад 60% для Китаю і майже 39% для продукції з ПАР.

Процедура перегляду мита на імпорт може тривати до 15 місяців, упродовж яких зберігатимуться нинішні ставки зборів, повідомляє Блумберг.

Агентство нагадує, що ЄС запровадив мито на імпорт сталевих кабелів з України, Китаю, Індії та ПАР 1999 року, щоб захистити європейських виробників від демпінгу – продажу продукції за цінами, нижчими за собівартість.

Image caption Сталеві кабелі з Китаю і з України продаються за заниженими цінами - вважає ЄС

Цього тижня вибігає режим митного регулювання імпорту до ЄС сталевих кабелів з Індії.

У листопаді 2005 року ЄС подовжив ще на 5 років митно-тарифний режим проти чотирьох країн. Від 2004 року цей режим поширюється і на Молдову, а півроку тому митний тариф у понад 60% запроваджено і проти Південної Кореї, бо китайські експортери сталі намагалися обійти європейське регулювання, завозячи свою продукцію до ЄС через Корею.