Ірландія: нам не потрібна фінансова допомога

Ірландія
Image caption Уряд Ірландії витратив величезні кошти на рекапіталізацію банків

Уряд Ірландії визнав, що переговори з ЄС щодо кризи із заборгованості країни ведуться, але відкинув припущення, що Ірландія стане другою країною єврозони, яка звернеться по допомогу до Євросоюзу.

Міністр фінансів Ірландії має у вівторок обговорити банківську кризу у країні з міністрами ЄС у Брюсселі на тлі припущень в ірландській пресі, що він може розглянути можливість скористатися коштами зі спеціального фонду ЄС, створеного для допомоги країнам-членам після кризи у Греції. Читати про фінансову кризу в Греції

Раніше міністр юстиції відкинув ідею, що Дублін шукає фінансової допомоги, додавши, що країна має фінансування до середини 2011 року, а у бюджеті, який мають оприлюднити у грудні, буде оприлюднено програму скорочень.

Деякі європейські посадовці вважають, що Ірландії було б краще погодитися на фінансову допомогу зараз, радше ніж дозволити, аби непевність економічної ситуації продовжувалася.

Оглядач Бі-Бі-Сі каже, що переговори між Ірландією та ЄС на високому рівні вже почалися.

Раніше один з посадовців ЄС сказав в інтерв'ю про "високу ймовірність" того, що Ірландія отримає фінансову допомогу.

За оцінками, з Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) країна може отримати позику розміром від 60 млрд. до 80 млрд. євро.

Директор МВФ сказав у суботу, що Ірландія не зверталася по допомогу до МВФ.

Ірландія має величезні борги на тлі побоювань про розмір дефіциту бюджету країни.

У разі як Ірландія отримає позику, вона стане першою після Греції країною, яка звертається по допомогу до членів ЄС.

Раніше президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу твердив, що ЄС готовий у разі потреби надати фінансову підтримку Ірландії на тлі побоювань, що ірландський уряд не зможе виплатити свої величезні борги. Подробиці

Інвестори стурбовані величезними коштами, які уряд використав для рекапіталізації ірландських банків, і побоюються, що Ірландія, попри заходи жорсткої економії, потребуватиме фінансової допомоги, як це було з Грецією.

Новини на цю ж тему