Проект пенсійної реформи виявився недоробленим

Image caption Українські пенсіонери у черзі за пенсією, яка у більшості випадків не перевищує 1000 гривень

Уряд відкликав на доопрацювання законопроект про пенсійну реформу, який днями було подано на розгляд парламенту. Про це повідомив голова Верховної Ради Володимир Литвин.

"Що стосується пенсійної реформи і тексту законопроекту, то ситуація така: Кабінет міністрів вніс відповідний законопроект, у Верховній Раді він був зареєстрований, потім Кабмін узяв його на доопрацювання", - заявив спікер на погоджувальній раді під час обговорення порядку денного на поточний тиждень.

Він також закликав уряд якомога швидше повернути законопроект до парламенту.

За словами пана Литвина, 24 грудня депутати розраховують заслухати інформацію щодо пенсійної реформи від віце-прем'єра, міністра соціальної політики Сергій Тігіпка. Володимир Ливин пропонує, аби після повернення законопроекту про пенсійну реформу до парламенту, відбулося його загальнонародне обговорення. Спікер також вважає, що ухвалення закону про пенсійну реформу відбудеться вже після святкування Нового року. Водночас проект бюджету на 2011 рік, який депутати збираються ухвалити до свят, розрахований із урахуванням скорочення видатків Пенсійного фонду.

Image caption Тоді, як середня українська пенсія не перевищує 1000 гривень, міліціонери, крім підвищеної пенсії, отримують 60-100 тисяч "допомоги" при виході на пенсію

Раніше урядовці заявляли, що перший етап пенсійної реформи, про який йдеться у проекті закону Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи, і ухвалення якого, за розрахунками уряду, має призвести до скорочення дефіциту пенсійного фонду, передбачатиме обмеження максимального розміру пенсій та збільшення пенсійного віку для державних службовців.

Тим часом у Міністерстві внутрішніх справ підтверджують інформацію про масове подання рапортів про звільнення серед міліціонерів, які вже досягли відповідної вислуги років. Заступник міністра Василь Фаринник не підтвердив інформації про подання 8 тисяч рапортів про відставку, про що повідомляли деякі українські ЗМІ, але заявив, що у МВС прогнозують відтік професійних кадрів із міліції у зв'язку із початком пенсійної реформи:

"Людей лякає те, що планка пенсії буде відтягнута на 5 років, і тому ця невизначеність, на жаль, спонукає людей писати рапорти. Вони не бачать себе в органах внутрішніх справ після того, як буде проведено реформу."

Крім того, за словами пана Фаринника, працівники міліції хочуть звільнитися саме зараз і через сподівання отримати нинішню вихідну допомогу, яка зараз складає від 60 до 100 тисяч гривень.

Утім, як твердить заступник міністра внутрішніх справ, у МВС і без того в рамках адміністративної реформи планували провести скорочення кількості працівників міліції приблизно на третину. Це, за словами Василя Фаринника, дозволить підвищити зарплатню тим працівникам органів внутрішніх справ, що залишаться на роботі, а також покращити матеріальну базу міліції.

Раніше оглядачі заявляли про можливість масових звільнень через пенсійну реформу і серед військовослужбовців.