Податковий кодекс оскаржено у КС

Група із 53 депутатів на чолі із головою парламентського комітету з питань підприємництва подали до Конституційного Суду подання щодо невідповідності нового Податкового кодексу українській Конституції.

Депутати посилаються на те, що згідно із Бюджетним кодексом, аби набрати чинності, нові податки мають бути затверджені та оприлюднені до 15 серпня попереднього року, тоді як уряд уже розраховує проект бюджету 2011 року на базі нового Податкового кодексу, ухваленого лише 2 грудня.

"Оскільки Податковий кодекс прийнятий лише у грудні, згідно із законом, він може набрати чинності лише за рік - з 1 січня 2012 року. Інакше, це буде прямим порушенням закону," - заявила голова парламентського комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, член фракції БЮТ Наталя Королевська.

Верховна Рада ухвалила розроблений урядом Податковий кодекс 18 листопада. Деякі норми цього кодексу, зокрема ті, що стосувалися адміністрування податків та звуження застосування спрощеного оподаткування, викликали незадоволення підприємців та багатотисячні акції протесту по всій Україні. Подробиці тут

Президент ветував ухвалений парламеннтом кодекс, і повернув його до Верховної Ради зі своїми пропозиціями. Депутати погодилися з усіма пропозиціями президента й остаточно схвалили Податковий кодекс 2 грудня. Читати більше

Новини на цю ж тему