Продаж Укртелекому знову відкладено

Image caption Початок довгоочікуваної приватизації Укртелекому був широко розрекламований

Єдину заявку на участь у конкурсі з приватизації Укртелекому подала українська компанія ЕSU, "дочка" австрійської інвестиційної компанії EPIC - повідомив голова Фонду державного майна Олександр Рябченко. У зв’язку із цим конкурс із продажу, раніше запланований на 28 грудня, буде відкладено.

Раніше у ФДМ заявляли, що приватизацією 92.97% акцій Укртелекому цікавилися 6 компаній.

Австрійська EPIC, приватна банківсько-інвестиційна компанія, була створена у 1989-1991 роках для надання консультаційних та інвестиційних послуг під час приватизації у Центральній та Східній Європі. До кінця 2006 року EPIC була найбільшим інвестором Кінто - найбільшої української компанії із управління активами Кінто, однієї із провідних інвестиційних компаній України. У 2006 році EPIC стала інвестором компанії RBScom (Київ), що спеціалізується на обслуговуванні операторів мобільного зв'язку, здійснюючи розгортання та модернізацію мереж мобільних операторів, технічну підтримку, мережеві сервіси, постачання обладнання та логістичні послуги. EPIC також має партнерів у Туреччині.

Згідно із процедурою, у разі, як лише одна компанія виявила бажання взяти участь у приватизаційному конкурсі, ФДМ має запропонувати їй викупити пакет акцій за ціною, встановленою незалежною експертною оцінкою, яка, водночас, не може бути нижчою за стартову ціну об’єкту. Раніше український уряд розраховував отримати від приватизації Укртелекому не менше 10,5 мільярдів гривень.

Голова ФДМ Олександр Рябченко твердить, що вже у середу фонд оголосить конкурс на відбір експерта з оцінки Укртелекому, сам конкурс триватиме 15 днів, а на саму оцінку піде ще 30 днів. Таким чином, новий конкурс із продажу Укртелкому буде призначений не раніше лютого наступного року.

"Ми відкриємо отриману заявку, подивимося, яка там вказана ціна пакета. Оцінка не зможе бути нижче цієї вартості стартової," - заявив голова ФДМ.

Після того, як ФДМ завершив приймати заявки на участь у конкурсі з продажу Укртелекому, в українській пресі з’явилися повідомлення про те, що лише одна компанія - афілійована із СКМ Рината Ахметова - виявила бажання взяти участь у конкурсі.

Згодом у СКМ спростували свою участь у приватизації Укртелекому:

"Безумовно, Укртелеком є цікавим, але й водночас дуже складним активом. Тому ані ЗАТ СКМ, ані компанії, що входять до групи СКМ, заявку на участь у конкурсі з приватизації Укртелекому не подавали."

Повідомлення про те, що у приватизації Укртелекому може взяти участь лише один учасник, або ж що цей конкурс під загрозою зриву, призвело до різкого - на 8.35% - падіння акцій компанії, що є монополістом на ринку стаціонарного зв’язку в Україні.

Раніше у ФДМ повідомляли, що Укртелекомом цікавляться 6 компаній, які подали заявки на ознайомлення із документацією щодо умов конкурсу.

Оглядачі називали серед найбільш вірогідних переможців конкурсу СКМ Рината Ахметова та російську МТС. Утім, у МТС, так само, як і у СКМ, заперечили свою участь у конкурсі, посилаючись на "переоцінку активу."

Новини на цю ж тему