МВФ прогнозує пришвидшення росту економіки

Олів'є Бланшар
Image caption Олів'є Бланшар оприлюднив поліпшений прогноз щодо світової економіки

Експерти Міжнародного валютного фонду вважають, що цього року світова економіка зростатиме швидшими темпами, ніж очікувалося раніше.

У фонді покращили власний прогноз росту світового ВВП із 4.2% до 4.4%. При цьому у МВФ вважають, що "локомотивами" зростання світової економіки будуть країни, що розвиваються, тоді як розвинені економіки зростатимуть повільніше.

У доповіді МВФ ідеться про те, що економіки країн, що розвиваються, зростатимуть на понад 6.5% цього року і приблизно такими ж темпами у 2012 році.

Загалом, у МВФ вважають, що світова економіка потроху відновлюється після кризи.

"Світова економіка відновлюється, і наш проноз передбачає, що цього року темпи її зростання будуть приблизно такими ж, як і минулого року", - наводяться у доповіді слова головного економіста МВФ Олів’є Бланшара.

Минулого тижня Світовий банк у своєму прогнозі передбачав, що економіки розвинених країн світу зростатимуть у середньому на 3%, тоді як зростання у країнах, що розвиваються, буде принаймні удвічі швидшим - до 6%. Читати тут:

За прогнозами МВФ, із розвинених країн найшвидшими темпами зростатиме економіка США, ВВП якої цього року має зрости на 3% - це найвищий показник серед країн "Великої сімки". Саме покращення прогнозу щодо зростання американської економіки вплинуло на перегляд загальносвітових показників. Набагато повільніші темпи зростання спостерігатимуться у Японії та ЄС - лише 1,5%.

Особливе занепокоєння МВФ викликає економічна ситуація у Європейськмоу Союзі, де проблеми Греції та Ірландії викликають побоювання щодо загальної фінансової стабільності. Водночас у МВФ нагадують про існування спеціального фонду для підтримки фінансової стабльності у ЄС із загальним обсягом коштів у 440 мільярдів євро, які, утім, можуть бути повністю вичерпані у випадку, як якась більша європейська економіка потребуватиме допомоги.

Новини на цю ж тему