Regal перейде до українського власника

Regal Petroleum
Image caption Компанію Regal Petroleum оцінено приблизно в 180 млн. доларів

Британська нафтовидобувна компанія Regal Petroleum перейде у власність української компанії Energees, яка запропонувала вищу ціну за акції Regal.

Energees, яка входить до головного холдингу компаній Вадима Новинського - Smart Holding Group, - підвищила пропоновану ціну на акції британської компанії із 24 до 38 пенсів за одну акцію. Загальна ціна за пакет із 70% акцій складе приблизно 85 млн. фунтів стерлінгів.

Відтак рада директорів Regal Petroleum перервала переговори з групою компаній Віктора Пінчука, які пропонували за одну акцію 25 пенсів.

Біржові операції з акціями Regal Petroleum було призупинено минулого місяця, коли ціна однієї акції становила трохи більше 31 пенса.

Як зазначають британські видання, активи Regal Petroleum кілька років тому оцінювалися у 600 млн. фунтів, але в Україні діяльність компанії натикалася на регуляторні проблеми і технічні труднощі.

Газета Daily Telegraph пише, що угода з українською компанією допоможе Regal Petroleum владнати ці проблеми.

Газета додає, що початкова пропозиція Energees - 24 пенси за акцію - обурила деяких акціонерів, які не могли повірити, що такий потужний холдинг збирався придбати компанію за штучно заниженою ціною.

Згідно з останніми підрахунками, компанію оцінено приблизно в 120 млн. фунтів, пише у додатку ділових новин газета Daily Mail.

Акціонери Regal Petroleum мають визначитися з пропозицією українського покупця до крайнього терміну 20 лютого.