МВФ критикує бізнес-клімат, але гроші дасть

Представник МВФ в Україні Макс Альєр заявив, що незважаючи на покращення макропоказників розвитку української економіки, умови ведення бізнесу в Україні погіршуються. Водночас пан Альєр не виключив, що вже невдовзі Київ отримає чергову порцію грошей від фонду.

"На макрорівні показники виглядають позитивно, і у низці галузей можна побачити відновлення попиту. Економіка виходить із кризи. Утім, розкриваються і проблеми у системі та деяких галузях", - заявив представник МВФ під час конференції Інституту Адама Сміта.

Серед проблемних галузей пан Альєр назвав податкове законодавство, митне регулювання, обмеження на експорт зерна та непрозорий розподіл квот. Він також твердить, що це не є вичерпним переліком проблем, із якими стикається бізнес в Україні:

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Макс Альєр, керівник представництва МВФ в Україні

"Ці проблемні питання можна наводити безкінечно. На все це скаржаться, і це створює бізнес-середовище, яке погіршується. Якщо не ліквідувати ці слабкі місця, потенціал (України) не буде реалізований, а темпи зростання будуть нівельовані."

Водночас представник МВФ повідомив, що вже за 2 тижні Київ може отримати черговий транш із кредиту МВФ у розмірі 1,6 мільярдів доларів.

Переговори між українським урядом та місією МВФ завершилися цього понеділка. Читати тут:

При цьому МВФ погодився на більш поступове підвищення тарифів на газ для населення та повільніші темпи здійснення пенсійної реформи. Читати тут:

Про оптимістичні прогнози щодо виділення чергової порції позики від МВФ заявив і прем’єр-міністр України Микола Азаров:

"Наші переговори завершилися на дуже оптимістичній ноті. Ми погодили основні параметри подовження співпраці в рамках програми. Місія із розумінням поставилася, зокрема, до наших аргументів щодо необхідності приводити тарифи на енергоносії до ринкового рівня цін поетапно, відповідно до того, як складатиметься ситуація."

Микола Азаров також повідомив, що погоджений із МВФ "більш плавний" графік проведення пенсійної реформи передбачає, що запровадження персоніфікованих пенсійних рахунків відбуватиметься не раніше 2013 року, коли, як очікує уряд, бюджет Пенсійного фонду буде бездефіцитним. За підсумками 2010 року дефіцит Пенсійного фонду склав 34.4 мільярдів гривень.

Натомість, відтерміновуючи запровадження персоніфікованих пенсійних рахунків, уряд пропонує вже із 1 лютого цього року поетапне підвищення пенсійного віку для жінок із 55 до 60 років. Про це йдеться у поданому на розгляд парламенту законопроекті. Водночас, згідно із останніми соціологічними опитуваннями, 88% українців не витримують підвищення пенсійного віку.