Депутати чекають пояснень щодо Укртелекому

Очікується, що у п’ятницю керівник Фонду державного майна Олександр Рябченко має відповісти на запитання парламентарів щодо приватизації Укртелекому.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Укртелеком продано. Але кому?

Опозиція також наполягає на створенні спеціальної слідчої комісії, яка б дослідила обставини приватизації однієї із останніх "блакитних фішок" української економіки, що залишалися у державній власності.

Минулого тижня ФДМ продав майже 92% акцій українського монополіста стаціонарного зв’язку за понад 10,5 мільярдів гривень австрійському інвестиційному консорціуму EPIC, який був єдиним учасником конкурсу. Читати тут

Те, що австрійський інвестиційний консорціум брав участь у конкурсі з приватизації Укртелекому з метою подальшого перепродажу компанії, інвестори не приховували навіть під час самого конкурсу. Читати тут

Проте одразу після продажу з’ясувалося, що нещодавно - до продажу Укртелекому - в EPIC змінилися власники, і тепер компанія належать невідомим інвесторам із Кіпру, відомої офшорної зони. Про це написали одразу кілька українських ділових видань, посилаючись на зміни у реєстрі Держкомстату.

Депутат від НУ-НС Микола Мартиненко, який ініціював запрошення до парламенту керівника ФДМ, каже, що парламентарі не розуміють останніх процесів у приватизації, зокрема, продаж Укртелекому та Міжнародних авіаліній України:

"Нам незрозумілі речі, які відбуваються. Укртелеком приватизовано конкурсом з однією юридичною особою. Це нас більше ніхто не хоче купувати, чи ми такі умови ставимо? Приватизація Міжнародних авіаліній України відбувається за оціночною ціною, теж без жодних конкурсів. На черзі приватизація Одеського припортового, і в кінці-кінців, ми вийдемо з вами на землю".

Новини на цю ж тему