Кожна друга гривня іде на їжу

Згідно з офіційною статистикою, пересічний українець витрачає на харчі понад половину своїх доходів, а кожен п’ятий живе на менше, ніж прожитковий мінімум.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Копійка до копійки: зростає частка доходів, яку українці витрачають на їжу

3308 гривень на місяць - стільки, згідно із даними Державного комітету статистики, витрачала за підсумками минулого року середньостатистична українська родина.

При цьому левова частка - понад половина витрат - припадає на харчі. Крім того, частка витрат на їжу зростає: якщо у 2009 році на харчі та безалкогольні напої пересічна родина витрачала 50,4% своїх доходів, то у 2010 році ця частка зросла до 51,5%.

Якщо зважити на те, що оглядачі передрікають подальше подорожчання харчів в Україні, то можна припустити, що у поточному році цей показник має зрости. Читати подробиці

На оплату комунальних послуг українці поки що витрачають лише 9% своїх доходів, але зважаючи на підвищення тарифів на 30%, що вже відбулося на початку цього року, варто очікувати, що сплата комірного також складатиме більшу частку витрат.

Бідні біднішають

На придбання нового одягу українці витрачають 5,5% доходів, на шкідливі звички - алкоголь та тютюн - 3,3%, а на підтримку власного здоров’я трохи менше - 3,2% доходів.

Крім того, за даними Державного комітету статистики, в Україні спостерігається значне майнове розшарування суспільства: доходи 10% найбагатших українців у 5,4 разів перевищують доходи 10% найменш забезпечених громадян.

При цьому найзаможніші 20% українців отримали майже 40% усіх доходів.

У цьогорічному рейтингу мільярдерів, що укладає американський журнал Forbes, - восьмеро українців, а найбагатший із них, Ринат Ахметов, опинився на 39 сходинці зі статками у 16 мільярдів доларів. Читати тут

Водночас кожен п’ятий українець отримує доходи нижчі за прожитковий мінімум, який від 1 січня 2011 року складає 894 гривні на місяць.

Демографи та соціологи також звертають увагу на такий український феномен, як поширеність бідності серед освічених людей. Читати тут

Новини на цю ж тему