Світовий банк попереджає про нову кризу

Глава Світового банку Роберт Зеллік попереджає про кризу
Image caption Глава Світового банку Роберт Зеллік закликає допомогти новим урядам на Близькому Сході, аби не допустити нової фінансової кризи

Глава Світового банку Роберт Зеллік заявив, що зростання цін на харчі та нафту, а також нестабільність на Близькому Сході загрожують новою світовою економічною кризою. Про це він заявив після завершення зустрічі міністрів фінансів та голів центробанків країн "великої двадцятки" у Вашингтоні.

Представники Світового банку також заявили, що через ці причини у 2011 році за межею бідності опиняться ще 5,3 мільйона жителів країн Європи і Центральної Азії, що розвиваються.

Як сказав Роберт Зеллік, для початку нової хвилі кризи достатньо "лише одного потрясіння".

Світовий банк попередив, що погіршення ситуації на Близькому Сході та Північній Африці може стати каталізатором початку такої кризи.

"Якщо ціни на нафту швидко зростуть і лишатимуться високими, економічне зростання у світі може уповільнитися", - вважає керівник Світового банку.

Міністри фінансів "великої двадцятки" пообіцяли виділити 35 млрд. доларів на допомогу новим урядам на Близькому Сході та в Північній Африці.

"Криза на Близькому Сході і в Північній Африці свідчить про те, що ми маємо винести уроки світового розвитку: безпека громадян, правосуддя і зайнятість є вкрай важливими", - заявив Роберт Зеллік. І закликав якомога активніше підтримати реформи у тому регіоні.

На зустрічі міністрів фінансів, що відбувалася під головуванням Франції, було домовлено, що з метою не допустити небезпечного дисбалансу найбільших економік світу в рамках "великої двадцятки"проводитиметься моніторинг . Коли зовнішньоторгівельний дефіцит і заборгованість сягатимуть критичних розмірів, від цих країн вимагатимуть ухвалення рішучих заходів. Процес моніторингу має початися із країн "великої сімки".

Проте, оглядачі відзначають невизначеність стосовно того, чи буде інформація про критичний дисбаланс у тих чи інших країнах доступна громадськості. Так, наприклад, Китай раніше наклав вето на оприлюднення критичних зауважень Міжнародного валютного фонду на свою адресу. Іншою проблемою вважають невизначеність механізму санкцій між країнами "великої двадцятки". Проте, рішення про моніторинг все одно вважають важливим.

Нещодавно прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що криза у Лівії є серйозним чинником, що гальмує розвиток України.

"Нам потрібна стабільність у світі, як політична, так і економічна. Таке зростання цін на нафту і, відповідно, на газ – це, перш за все, гальмування економічного розвитку, і світового і нашого", - сказав голова уряду кілька днів тому, перебуваючи у Китаї.

Новини на цю ж тему