МВФ попереджає про інфекцію єврозони

Країнам-боржникам на периферії єврозони потрібні "невпинні" реформи, щоб спробувати запобігти поширенню нинішньої кризи, попереджає МВФ.

Копирайт изображения Reuters
Image caption За оцінками МВФ, економіка єврозони зросте на 1,7% в 2011 році

Греція та Ірландія потребували й отримали фінансову допомогу. Зараз про підтримку просить Португалія.

МВФ закликав Європейський центральний банк (ЄЦБ) надалі утриматися від підвищення процентних ставок.

І він спонукає ЄС і держави-члени зміцнювати банки, яким для протидії подальшому спаду потрібні більші готівкові запаси.

МВФ очікує, що 17 членів єврозони матимуть економічне зростання на 1,7% цього року і 1,9% у 2012 році, якщо боргові кризи не зашкодять економіці.

Ризик "зараження"

"Непохитні реформи на національному рівні у країнах, зачеплених кризою, повинні бути передовою лінією оборони", - йдеться у доповіді базованої у Вашингтоні організації.

"Відчутним фактором ризику залишається те, що інфекція може перекинутися на ключові країни зони євро, а згодом поширитися на новіші країни Європи".

Ірландія та Греція вже позичили в Міжнародного валютного фонду 52,5 мільярдів євро.

Тим часом допомога Португалії, як очікується, коштуватиме 78 мільярдів євро у вигляді кредитів від інших європейських країн і МВФ.

Багато банків у цих охоплених кризою державах також тримається на плаву завдяки допомозі від Європейського центробанку.

Потрібні деталі

МВФ також закликав європейських лідерів розширити повноваження Європейського стабілізаційного фонду і впроваджуваного йому на заміну Європейського стабілізаційного механізму.

"Були прийняті рішення поліпшити кредитний потенціал та ціноутворення в межах фонду, - йдеться у повідомленні МВФ. - Зараз треба ввести ці рішення в дію, наповнивши їх конкретним змістом".

МВФ також заявив, що немає необхідності в подальшому збільшенні Європейським центральним банком облікової ставки.

У квітні ЄЦБ збільшив банківську облікову ставку у єврозоні до 1,25% з рекордно низького рівня в 1%.

МВФ сказав, що подальші проблеми єврозони можуть означати, що ЄЦБ доведеться продовжити надання необмеженої ліквідності для банків регіону.

Новини на цю ж тему