У рейтингу конкурентоспроможності Україна - третя з кінця

Україна посіла 57 місце серед 59 країн світу у рейтингу конкурентоспроможності, що його понад 20 років укладає Швейцарська бізнес-школа.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption У Щвейцарії вважають українську еконміку та інфраструктуру мало придатною до конкуренції у світі

Згідно із оцінками експертів лозанської бізнес-школи, гірше України на світових ринках можуть конкурувати лише Хорватія та Венесуела.

Натомість перше місце у рейтингу поділили США та Гонконг, і лідер минулорічного рейтингу, Сінгапур, опинився на третьому місці.

У п’ятірці лідерів також - Швеція та Швейцарія.

Водночас лише 4 великі економіки світу - американська, німецька, китайська та британська - увійшли у двадцятку найбільш конкурентноздатних.

У Швейцарській бізнес-школі також відзначають, що самодостатність економіки, тобто її менша залежність від зовнішніх факторів, буде дедалі більше впливати на рівень її конкурентноздатності. Автори рейтингу також відзначають, що конкурентоспроможність розвинених країн наразі "підривають" великі бюджетні борги.

Хто найкращий серед колишнього СРСР?

Серед колишніх республік Радянського Союзу найвище місце у рейтингу посіла Естонія, яка знаходиться приблизно посередині списку - на 33 позиції.

Конкурентний потенціал Росії укладачі списку оцінили 49 позицією.

Під час розрахунків рейтингу конкурентоспроможності експерти Швейцарської бізнес-школи орієнтуются на стан економіки та стан інфраструктури країни, а також на ефективність роботи уряду.

Україна скрізь серед останніх

Україна вже не перший рік пасе задніх у міжнародних бізнесових рейтингах. Зокрема, минулого року Україна посіла 145 місце за рівнем легкості ведення бізнесу у рейтингу Світового банку та 69 місце за рівнем розвитку життя у рейтингу Програми розвитку ООН. Подробиці тут

Разом із тим, так само стабільно Україна посідає чільні місця у рейтингах рівня корупції.

Крім того, рівень енергомісткості українського виробництва так само стабільно залишається одним із найвищих у світі, при тому, що Україна імпортує до 75% від своїх нинішніх потреб у газі та 85% - у нафті.