Німецькі АЕС замінить російський газ?

Єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер вважає, що наслідком рішення керівництва Німеччини про відмову від атомної енергії, стане відновлення попиту на газ, - не тільки у самій Німеччині, але у цілій Європі.

Копирайт изображения Getty
Image caption Єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер вважає, що закриття АЕС у Німеччини компенсуватиметься азійським газом

Газ замість атома

Коментуючи оголошені напередодні плани про закритття всіх АЕС на території Німеччини до 2022 року, пан Оттінгер заявив, що за таких умов головним рушієм економічного зростання у Європі може стати газ:

"Нам потрібно більше газу. Після рішення Берліна, саме газ стане головним двигуном зростання", - заявив єврокомісар у Відні.

Водночас, він підкреслив, що для ЄС було б вигідно отримувати цей газ із Каспійського регіону та Близьского сходу газогоном Набукко, який, як розраховують, має зменшити залежність Європи від російських поставок газу.

Угоду про створення консорціуму, який опікуватиметься побудовою Набукко, планують підписати 6 червня у Туреччині.

Напередодні заступник голови правління російського Газпрому Валерій Голубєв заявив, що компанія має проблеми через скорочення попиту на російський газ у Європі. Подробиці тут

Німеччина буде першою у альтернативній енергетиці

Потому, як керівництво Німеччини оголосило про плани вже за 11 років відмовитися від енергії, виробленої на атомних станціях, почалися суперечки, що може замінити цю енергію.

Канцлер Німеччини, Ангела Меркель, оголошуючи про рішення щодо зупинки АЕС, заявила, що це дає країні шанс стати "піонером у новій ері використання відновлюваних джерел енергії". Подробиці тут

"Ми можемо стати першою індустріальною країною, яка зможе зробити перехід до використання відновлюваних енергоносіїв і скористатися з усіх можливостей, що дає такий перехід - для експорту, розитку, технологій, робочих місці", - заявила Ангела Меркель.

Пані Меркель також заявила, що енергетична політика Німеччини має зазнати фундаментальних змін. Канцлер не стала розголошувати деталі цих змін, але наголосила, що попередні плани щодо скорочення викидів парникових газів на 40% до 2020 року залишаються чинними.

Нині енергетична стратегія Німеччини передбачає, що до 2020 року загальне споживання елеткроенергії в країні має скоротитися на 10%, а використання відновлюваних джерел енергії за ці ж 9 років має подвоїтися до 35%.

Викиди збільшаться?

Водночас нинішньому керівництву Німеччини вже довелося відповідати на аргументи тих, хто вважає, що рішення про закриття АЕС призведе до відновлення ширшого використання бурого вугілля, що, навпаки, призведе до більших викидів вуглецю у повітря, а відтак, мовляв, нашкодить довкіллю більше, аніж атомні станції.

Тепер, коли єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер припустив також і підвищення попиту на газ через відмову Німеччини від АЕС, постане питання залежності від одного джерела постачання цього газу - із Росії, з якою у Німеччини вже є один спільний газовий проект - новий трубопровід "Північний потік".

Передбачається, що вже до кінця цього року завдяки цьому газогону Росія почне постачати свій газ до Європи напряму.

У Промисловій асоціації Німеччини вже заявили, що для того, аби країна могла підтримувати і нарощувати свій промисловий потенціал, "відмова від ядерної енергії обов’язково має бути компенсована за рахунок енергії, що вироблятиметься із вугілля та газу".

Нині німецка економіка є найпотужнішою у Європі, і, за оцінками Світового банку, є 4 найпотужнішою у світі - після США, Китаю, та Японії.