Світовий банк покращив прогноз ВВП України і погіршив прогноз інфляції

Експерти Світового банку вважають, що українська економіка цього року зростатиме швидшими темпами, ніж очікувалося раніше. Але стрімкішою буде й інфляція.

Image caption В Україні зросте і економіка, і ціни - вважають у Світовому банку

Загалом, оцінюючи нинішній стан української економіки і порівнюючи його із попереднім роком, у Світовому банку відзначають як відновлення економіки, так і нижчі, у порівнянні із потенційними можливостями, темпи розвитку.

"Економіка України відновилася в 2010 році і, ймовірно, буде зростати на 4-5% у середньостроковій перспективі. Але затримки у проведенні структурних реформ залишають економіку незахищеною від зовнішніх потрясінь, у той час як громадяни чекають покращень у сфері державних послуг. У цьому контексті наша допомога залишалася на рівні, нижчому за той, що був досягнутий під час кризи. У разі більш послідовного впровадження реформ економіка України могла б зростати набагато швидше, і ми могли б більше допомогти",- заявив Мартін Райзер, директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови.

"Подвійні" оцінки Світового банку стосуються двох головних економічних показників - зростання ВВП та інфляції в Україні.

Зокрема, якщо раніше у Світовому банку очікували, що український ВВП зросте на 4% впродовж цього року, то зараз прогнози експертів банку покращилися - до 4,5%.

Нещодавно український прем’єр Микола Азаров заявляв, що від початку року українська економіка зросла на 5%. Проте оглядачі починають звертати увагу на уповільнення темпів зростання у промисловості у другому кварталі - переважно, через зростання цін на паливо.

Світовий банк також переглянув і власні прогнози щодо річної інфляції, погіршивши їх із 10,7% до 11,4%. За підсумками минулого року інфляція в Україні, згідно із офіційною статистикою, склала 9,1%, хоча комунальні тарифи і ціни на харчі зросли не менше, аніж на третину.

Саме реальний показник інфляції став причиною суперечки між українським прем’єром та головою НБУ. У листі на адресу прем’єр-міністра Миколи Азарова, що згодом потрапив до преси, керівник Національного банку Сергій Арбузов звинуватив уряд у приховуванні справжніх показників інфляції і намаганні зірвати переговори із МВФ. Подробиці тут

За оцінками керівника НБУ, вже до середини літа споживча інфляція в Україні може скласти 12-13%.

На думку Сергія Арбузова, "нинішні нереалістичні параметри інфляції викликають сумніви щодо всіх макроекономічних показників як на поточний, так і на наступні роки", а відтак, викликають недовіру до економічної політики української влади загалом і можуть "зірвати" співпрацю із МВФ.

Коментуючи такі жорсткі заяви керівника Нацбанку, прем’єр-міністр Микола Азаров на початку червня заявляв, що Україна може якийсь час обійтися і без кредитів МВФ.

Проте після поїздки до штаб-квартири фонду у Вашингтоні української делегації минулого тижня, прем’єр заявив, що місія Міжнародного валютного фонду має відвідати Україну у вересні, а до того головним завданням уряду буде "стабілізація цінової ситуації та недопущення зростання інфляції".

Новини на цю ж тему