Рейтинг Греції понизили до межі дефолту

Міжнародне рейтингове агентство Moody's понизило кредитний рейтинг Греції, заявивши, що можлива реструктуризація державного боргу, за якої кредитори втратять до 21% ринкової вартості цінних паперів, становить дефолт.

Копирайт изображения AFP Getty Images
Image caption Георгіос Папандреу на саміті в Брюсселі зумів домовитися про наступний пакет допомоги Греції

Рейтинг Греції впав до "Ca" з "Caa1". Це лише на дві позиції вище рейтингу дефолту.

У заяві агентства мовиться, що "програма допомоги з боку ЄС передбачає, що можливість примусового обміну облігацій сягає майже 100%".

Згідно з планом порятунку Греції, який виробили країни єврозони, кредиторам грецького уряду запропоновано обміняти боргові зобов'язання на цінні папери, випущені в рамках Європейського механізму фінансової стабільності (EFSF).

Кредитори отримають три варіанти обміну чи реструктуризації державного боргу Греції, згідно з якими термін виплати зросте до 30 років.

План передбачає також часткове списання грецьких боргів на приблизно 50 млрд євро.

Інститут міжнародних фінансів, який об'єднує міжнародні фінансові інституції та інших кредиторів, минулого тижня заявив, що план допомоги Греції з боку країн єврозони призведе до того, що приватні кредитори втратять до 21% вартості грецьких облігацій.

Хоча Moody's вважає дефолтом реструктуризацію грецького боргу, агентство позитивно оцінює довготермінові перспективи грецької економіки. У заяві агентства сказано, що реструктуризація державного боргу сприятиме стабілізації економіки Греції.

Новини на цю ж тему