Світові ринки: нестабільність триває

Індекси падають, брокери - у відчаї Копирайт изображения Getty
Image caption Індекси падають, брокери - у відчаї. Оглядачі побоюються другого спаду світової економіки

Нестабільність на фондових біржах світу триває, незважаючи на кращі, ніж раніше прогнозували, дані з ринку праці США.

Третій день поспіль ціни на акції падають на тіл невтішних прогнозів щодо фінансової кризи в єврозоні та стурбованості повільним економічним одужанням у США та Європі.

Новина про сповільнення темпів поширення безробіття у Сполучених Штатах дозволила американським фондовим біржам відкритись незначним зростанням цін на акції, що на деякий час позитивно вплинуло і на європейські індекси.

Але буквально через пару годин лондонський індекс FTSE 100 та франкфуртський Dax втратили майже 2% від вартості.

Після обіду майже на всіх європейських фондових біржах зафіксували подальше падіння цін на акції.

Image caption Оллі Рен намагається заспокоїти ринки

Аналітики твердять, що спокій був лише тимчасовим, оскільки головні причини, через які ціни на акції падають, нікуди не зникли.

У п'ятницю єврокомісар із фінансових питань Оллі Рен намагався заспокоїти фінансові ринки світу, назвавши безпідставними побоювання щодо стабільності єврозони.

Він сказав, що Іспанії та Італії не потрібна фінансова допомога інших членів єврозони.

Азійські ринки цінних паперів також зафіксували падіння впродовж дня.

Економічне дежа вю?

Бізнес-оглядач Бі-Бі-Сі Роберт Пестон каже, що ситуація нагадує події майже трирічної давнини, коли банкрутство Lehman Brothers стало каталізатором банківської кризи на Заході. Він прогнозує кілька неспокійних днів на біржах і у європейських столицях.

У четвер американський індекс Dow Jones упав найстрімкіше від грудня 2008 року, втративши 4,3% вартості.

Паніка серед інвесторів поширилася по тому, як президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявив про поглиблення кризи державних боргів єврозони, що підсилило побоювання стосовно здатності Іспанії і Італії вирішити боргові проблеми.

Британські експерти з Центру досліджень економіки і бізнесу прогнозували, що Італія не уникне дефолту навіть за найсприятливішого розвитку подій. Тоді як Іспанія, згідно з оцінками, могла б цілком уникнути дефолту. Читати докладніше

Новини на цю ж тему