Мільярдер закликає підняти йому податки

Американський мільярдер Уоррен Баффетт, який за підрахунками Forbes є третьою найбагатшою людиною планети, закликає американський Конгрес підвищи податки для найбагатших.

Мільярдер Уоррен Баффет

Автор фото, AP

Підпис до фото,

Мільярдер Уоррен Баффетт каже, що платить менші податки, ніж американці з середнім заробітком

"Мене та моїх друзів вже доволі довго "няньчив" дружній до мільярдерів Конгрес. Час нашому урядові серйозно задуматись над тим, щоб усі мали свої збитки", - написав пан Баффетт у своєму матеріалі в "New York Times".

За його словами, поки американці намагаються звести кінці з кінцями, мільярдери продовжують отримувати пільги на податки.

За підрахунками Уоррена Баффетта, минулого року він заплатив податків на майже сім мільйонів доларів.

"Виглядає, що це велика сума. Але те, що я заплатив, це лише 17,4 відсотка від мого оподатковуваного прибутку. Це найменший відсоток серед усіх 20-ти працівників мого офісу. Вони заплатили від 33-х до 41-го відсотка, що в середньому складає 36 відсотків", - твердить один із найбагатших людей у світі, і додає, що підняття податків не впливатиме негативно ані на обсяги інвестицій, ані на темпи зростання кількості робочих місць.

Питання, яким чином скоротити дефіцит бюджету США, стало основою суперечок між демократами і республіканцями, що ледве не призвело до оголошення країною дефолту.

Республіканці виступали проти підняття податків для багатіїв і вважали за необхідне скоротити державні витрати. Демократи ж твердили, що необхідно підняти податки для мільярдерів.

Закон, підписаний президентом США на початку серпня, збільшив граничний рівень державного боргу США за рахунок скорочення видатків бюджету на 2,1 трильйона впродовж наступних 10-ти років без підвищення податків.

Податок для багатіїв все ж можуть запровадити?

Аналітики кажуть, що "перемир'я" між республіканцями і демократами щодо шляхів подолання державного боргу протримається ще максимум кілька місяців. Нове протистояння, за словами експертів, розпочнеться ближче до Дня подяки, що цього року припадає на 24 листопада.

Саме тоді "суперкомітет", що складається з шести членів Сенату і шести членів Палати представників, має представити свій варіант того, як заощадити у бюджеті 1,5 трильйона доларів за десять років.

Оглядачі видання "MarketWatch" твердять, що чим раніше розпочнуться ці дискусії, тим більше вони відобразяться на фондових ринках, які, як правило, на невизначеність реагують падінням індексів.

Уоррен Баффетт пропонує "суперкомітету" підняти податки для тих американців, які заробляють більше одного мільйона доларів за рік. А ті, хто отримує більше 10 мільйонів, на його думку, мають платити ще більше.