Ощадбанк розпочав актуалізацію вкладників

Ощадбанк Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption В Ощадбанку радять не створювати черги через компенсаційну тисячу

До кінця року Ощадбанк розраховує виплатити шість мільярдів гривень компенсацій за втрачені в Ощадбанку СРСР вклади. Гроші зараховуватимуться на спеціальну картку. Процес компенсацій розпочнеться із актуалізації даних клієнтів.

2 квітня Ощадбанк розпочав перевірку даних про вкладників Ощадбанку СРСР, які ще не отримали компенсацію за втрачені ними депозити.

Наразі виплати стосуватимуться лише тих, хто не дістав свою компенсацію у 2008 році, коли за ініціативи тодішнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко близько шести мільйонів осіб отримали по одній тисячі гривень. Цей крок прем’єра жорстко критикував тодішній президент Віктор Ющенко.

Тепер ще близько шести мільйонів українців, що мали колись рахунки в Ощадбанку СРСР, мають отримати також по тисячі гривень.

Ці виплати є однією із низки соціальних ініціатив президента Віктора Януковича, які він оприлюднив на початку березня цього року.

Перевірку даних почнуть із найстаріших вкладників, яким на 1 січня 2012 року виповнилося 80 і більше років, а перевірка даних вкладників, молодших за 50 років, розпочнеться тільки наприкінці липня. Самі виплати, як розраховують в Ощадбанку, мають розпочатися у червні.

До кінця року, як твердить голова правління Ощадбанку Сергій Подрєзов, компенсацію у розмірі однієї тисячі гривень мають отримати всі шість мільйонів вкладників.

Компенсаційні виплати здійснюватимуться через безкоштовну картку Ощадбанку. Для того, аби її отримати, спочатку вкладник має зареєструватися через Інтернет або подзвонивши на спеціальну "гарячу лінію" банку, та дізнатися час та місце, де він має спочатку актуалізувати свої дані, і згодом і отримати картку.

"У нас є нещодавній досвід виплат вкладникам банку "Родовід", і всі без черг, без скандалів отримали свої гроші. Більше того, ще близько 35-40% вирішили залишити свої гроші у нас на депозитах. Найголовніше - не треба йти у банк і створювати черги. Бо найстрашніше, коли під відділенням банку 300-400 осіб, переважно пенсійного віку, починають битися", - заявив голова правління Ощадбанку Сергій Подрєзов.

Він також твердить, що із вересня Ощадбанк почне актуалізовувати дані про вклади тих, хто не зареєструвався у 2008 році для отримання компенсації. А от щодо виплат цим особам, то, як каже керівник Ощадбанку, - "це бюджет, і це рішення Кабміну".

Всі ці виплати, на думку керівника Ощадбанку, не мають пришвидшити інфляцію:

"Виплати здійснюватимуться поступово, десь по мільярду на місяць до кінця року. Тільки Пенсійний фонд щомісяця виплачує по 10 мільярдів, тому один мільярд компенсацій ніякого впливу на інфляцію не матиме", - вважає Сергій Подрєзов.

Новини на цю ж тему