Виконавчий директор Barclays: я пішов у відставку через зовнішній тиск

Боб Даймонд
Image caption Боб Даймонд каже, що нічого не знав про маніпуляції у банку

Виконавчий директор одного з найбільших банків у світі, Barclays, заявив, що пішов у відставку через зовнішній тиск на банк, який може "завдати серйозної шкоди" фінустанові.

Боб Даймонд пішов з посади менше ніж через тиждень після того, як банк оштрафували на рекордну суму за спроби маніпулювати ставками на міжбанківські кредити.

Голова банку Маркус Ейджиус, який оголосив про свою відставку напередодні, 2 липня, візьме на себе обов'язки з управління, доки не буде знайдена заміна керівництву.

"Я глибоко розчарований тим, що враження від Barclays та його співробітників, сформоване оголошеними минулого тижня подіями, дуже далеке від істини", - заявив пан Даймонд.

У середу він звітуватиме перед членами парламентського комітету казначейства щодо скандалу.

"Правильне рішення"

Головний секретар казначейства Денні Александр заявив Бі-Бі-Сі, що відставка Боба Даймонда є правильним рішенням.

"Залишилось багато питань щодо маніпулювання кредитними ставками, які потребують відповіді, і Barclays доведеться відповісти на ці запитання, - сказав пан Александр. - Необхідність відповідальності сприйняли у правильний спосіб. Сподіваюсь, це допоможе Barclays запровадити правильну культуру у майбутньому".

Відставку Боба Даймонда позитивно сприйняли і британські політики з Лейбористської партії. Зокрема, її голова Ед Мілібенд назвав відставку виконавчого директора Barclays необхідним кроком.

"Було очевидно, що Боб Даймонд не є тією людиною, яка змогла б очолити зміни, необхідні Barclays", - сказав він.

Міністр фінансів Джордж Осборн висловив надію, що це "стане першим кроком до нової культури відповідальності" у банківській сфері.

"Це правильне рішення для країни", - сказав пан Осборн та додав, що країні зараз необхідно, аби Barclays зосередився на кредитуванні та сприяв відновленню економіки.

"Цинічна жадібність"

Минулого тижня Barclays оштрафували на 450 мільйонів доларів за спробу маніпулювати ставками міжбанківського кредиту LIBOR та EURIBOR.

LIBOR (London Inter Bank Offered Rate) та EURIBOR (European Interbank Offered Rate)– кредитні ставки, за якими банки позичають один одному гроші.

Barclays оштрафували після того, як Управління з фінансового регулювання і нагляду (FSA) виявило, що трейдери банку називали неправдиві відсоткові ставки, які інші банки нараховували їм за кредити.

Заниження кредитних ставок під час кризи складало хибне враження, що кредитні ризики Barclays кращі, ніж насправді. З іншого боку, неправдиві повідомлення із завищеними ставками могли штучно підвищити торговий прибуток, вводячи в оману інвесторів і регуляторів.

Голова Управління з фінансового регулювання і нагляду (FSA) Лорд Тернер на щорічній зустрічі FSA заявив про обурення громадськості щодо дій банку.

"Цинічна жадібність трейдерів, які просили своїх колег сфальсифікувати ставки, щоб вони могли більше заробити, шокувала та розлютила людей, особливо у період, коли ми зіткнулися з економічними труднощами, спричиненими фінансовою кризою", - сказав він.

Після того, як Маркус Ейджиус оголосив про свою відставку в понеділок, політики та акціонери продовжували вимагати відставки і Боба Даймонда.

Боб Даймонд є одним з найбільш оплачуваних виконавчих директорів Великої Британії: за минулий рік він отримав 20 мільйонів фунтів.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі, пан Даймонд твердить, що не знав, що відбувається.

Новини на цю ж тему