Китайська грамота економічного дива (інфографіка)

Останнє поновлення: Четвер, 8 листопада, 2012 p., 06:46 GMT 08:46 за Києвом

Економіка Китаю почала стрімко зростати у 1990-х внаслідок процесу приватизації і відкриття китайської економіки для зовнішніх інвестицій. Іноземні компанії кинулися будувати в Китаї заводи, щоби скористатися дешевою робочою силою.

Ріст споживання енергії і вплив на довкілля

Стрімке зростання ВВП Китаю призвело до стрибка в споживанні енергії. В Китаї побудовано тисячі нових електростанцій, щоби забезпечити енергією нові підприємства і дедалі більші міста.

Однак це суттєво вплинуло на довкілля: зросло забруднення, особливо через технологічні процеси, в ході яких спалювалося вугілля. На графіку вище праворуч показані фінансові збитки від забруднення середовища і споживання природних ресурсів.

Зростання міського населення Китаю

Разом зі зростанням кількості промислових підприємств у Китаї почалося масове переселення китайців із селищ до міст. Десятки мільйонів селян мігрували до міст у пошуках краще оплачуваної роботи. Це створило нові умови внутрішньої торгівлі, тому що зріс попит на продукти споживання.

Зростання добробуту

Динамічний розвиток китайської економіки відчутно покращив добробут китайського населення. Це особливо помітно в містах, де зарплати робітників сильно зросли, що дало їм більше чистих доходів. Хоча у сільській місцевості заробітки загалом відстають від міських, але і тут рівень добробуту зріз.

Ріст авторинку

У країнах, що розвиваються, автомобіль є уособленням статусу. Мірою того, як зростають доходи китайців, зростає також кількість легкових автомобілів у їхній власності.

Споживання свинини

Свинина є найпопулярнішим м'ясним продуктом у Китаї, але її споживання традиційно обмежувалося низькою купівельною спроможністю більшості населення.

Зі зростанням доходів китайців зросла і кількість спожитої свинини.

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS