Янукович підписав бюджет-2013 із середнім курсом долара 8,4 грн.

Останнє поновлення: Понеділок, 17 грудня, 2012 p., 15:19 GMT 17:19 за Києвом
депутати тримають бюджет

Бюджет на 2013 рік налічує майже 400 сторінок, тому депутати фактично не встигли з ним ознайомитися

Президент України Віктор Янукович підписав закон про державний бюджет України на 2013 рік. Відповідне повідомлення опубліковано на сайті президента.

"Президент України Віктор Янукович підписав Закон №5515-VI "Про Державний бюджет України на 2013 рік", - йдеться в повідомленні.

Головні макроекономічні параметри, закладені до цього документа такі: доходи бюджету – 361,5 млрд. гривень, видатки - 410,7 млрд. гривень, прогноз зростання ВВП – 3,2%, показник інфляції – 4,8%.

Ціна на російський газ у бюджеті на наступний рік закладена у розмірі 421 долар за тисячу кубометрів.

Перший заступник голови адміністрації президента Ірина Акімова заявляла, що валютний курс у документі визначений у 8,4 гривні за американський долар.

"Бюджет 2013 року сформований на середньому курсі 8,4. Це, в тому числі, той прогноз, який давав МВФ – від 8,3 до 8,5", - сказала пані Акімова в ефірі телеканалу "Інтер" після голосування за бюджет у парламенті.

"Бюджет слуху"

Верховна Рада шостого скликання ухвалила закон "Про Клацнути Державний бюджет України на 2013 рік" 6 грудня. "За" відповідний законопроект проголосувало 242 депутати з 351 зареєстрованого у сесійній залі.

"На тлі загальної світової кризи в Україні при формуванні бюджету 2013 року ми втримали можливість забезпечити не зменшення всіх соціальних видів і видатків на соціально-культурну сферу, а навіть дали невеликий приріст"

Анатолій Мярковський, перший заступник міністра фінансів

Партія регіонів дала 187 голосів, НУНС – 5, "Народна партія" – 20, "Реформи заради майбутнього" – 19, позафракційні – 11 голосів. Жодного голосу "за" не дали "БЮТ-Батьківщина" та Компартія.

Опозиціонер Арсеній Яценюк назвав даний проект бюджету непрофесійним і неефективним. А представниця КПУ Алла Александровська заявила, що її фракція підтримала б цей бюджет, якби він захищав інтереси громадян.

Перед голосуванням представник "Батьківщини" Юрій Кармазін, заявив, що напередодні подав до парламенту і розіслав усім депутатам Клацнути поправки до проекту бюджету на 17 сторінках.

Однак жодної поправки розглянуто не було, як і сам проект по суті. Законопроект схвалили "з урахуванням доповіді голови комітету і пропозицій, які були викладені в доповіді".

Віце-спікер, депутат від "Батьківщини" Микола Томенко назвав цей документ "бюджетом слуху", адже майже ніхто з депутатів не встиг з ним ознайомитися , його приймали "з голосу", без розгляду поправок.

Кабінет міністрів подав бюджет до парламенту ввечері, 3 грудня. Документ налічує майже 400 сторінок.

"Синиця в руці"

Від імені уряду у стінах парламенту документ представив перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський, який повідомив про жорсткі заходи бюджетної економії у країнах Європи.

"На тлі загальної світової кризи в Україні при формуванні бюджету 2013 року ми втримали можливість забезпечити не зменшення всіх соціальних видів і видатків на соціально-культурну сферу, а навіть дали невеликий приріст", – наголосив представник уряду.

"Основний тягар по сплаті податків лягає на громадян України. Додатково з українців стягнуть один мільярд гривень"

Арсеній Яценюк, депутат від об'єднаної опозиції "Батьківщина"

Своєю чергою перший заступник голови бюджетного комітету, регіонал Владислав Лук’янов назвав урядовий проект бюджету "консервативним та реалістичним".

"Цей бюджет є синицею в руці. Він буде виконаний. Він принесе стабільність і збереже розвиток української економіки", – сказав депутат.

"Бюджет бідності"

Опозиція назвала ухвалений парламентом держбюджет на 2013 рік "бюджетом бідності" і вважає його "несправедливим, непрофесійним і неефективним".

"Це перший бюджет за останні 5 років, який передбачає зменшення доходів державного бюджету на 12,5 мільярдів гривень, а при цьому зменшуються доходи держбюджету і збільшується валовий продукт", - заявив Арсеній Яценюк з трибуни парламенту перед голосуванням у Раді 6 грудня.

Пан Яценюк обурився тим, що дефіцит держбюджету на наступний рік зростає на 30% до рекордної цифри у 50 мільярдів гривень.

"Основний тягар по сплаті податків лягає на громадян України. Додатково з українців стягнуть один мільярд гривень. На противагу підприємствам, які належать Партії регіонів, які заплатять на 1,6 мільярда податку на прибуток менше, ніж в тому році. При цьому середня зарплата і прожитковий мінімум зросли на 12 і 13 гривень", - сказав депутат.

Арсеній Яценюк також зазначив, що цей бюджет збільшує витрати на МВС, СБУ і Генпрокуратуру загалом на 1,3 мільярда гривень.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS