Усі польоти Boeing 787 Dreamliner призупинено

Останнє поновлення: Четвер, 17 січня, 2013 p., 17:56 GMT 19:56 за Києвом
Boeing 787 Dreamliner

Інциденти навколо Boeing 787 Dreamliner можуть принести серйозні проблеми його виробникові

Європейська агенція з авіаційної безпеки заборонила експлуатацію літаків Boeing 787 Dreamliner. Напередодні аналогічну заборону на використання цієї моделі літаків запровадили у США.

Це сталося після того, як несправність акумулятора на одному з авіалайнерів призвела до аварійної посадки в Японії.

Boeing висловив переконання, що літаки Dreamliner, які ввели в експлуатацію з жовтня 2011 року, є безпечними.

"Найближчим часом ми зробимо усе необхідне, аби убезпечити наших клієнтів та пасажирів 787, а також повернути літаки до польотів", – заявив виконавчий директор Boeing Джим Макнерні.

Тим не менше, ці події ставлять питання про майбутнє Boeing 787 Dreamliner.

Протягом останніх тижнів ці пасажирські авіалайнери опинялися в центрі кількох інцидентів, у яких фігурували, зокрема, витоки палива, поява тріщин у склі кабіни пілотів, проблеми з гальмами та загоряння проводки. Втім, найбільше занепокоєння викликали проблеми з акумуляторами.

У середу рейс японської авіакомпанії All Nippon Airways (ANA) здійснив аварійну посадку через несправність акумулятора. Через це компанія призупинила польоти усіх 17 своїх Boeing 787 Dreamliner. Її приклад наслідував інший японський авіаперевізник, Japan Airways.

Виводять з експлуатації

Федеральне управління авіації США заявило, що для відновлення польотів цих лайнерів, авіакомпаніям необхідно впевнитися, що акумулятори є повністю безпечними.

United Airlines, єдина авіакомпанія США, у чиєму парку є літаки Dreamliner, заявила, що вона негайно дослухається директиви Федерального управління авіації і пересадить своїх пасажирів на інші літаки.

Власники Boeing 787 Dreamliner

  • Air India (Індійські авіалінії): 6 літаків
  • All Nippon Airways (Японія): 17 літаків
  • Japan Airlines (Японія): 7 літаків
  • Ethiopian Airlines (Ефіоя): 4 літаки
  • LAN Airlines (Чилі): 3 літаки
  • Lot Polish Airlines (Польща): 2 літаки
  • Qatar Airways (Катар): 5 літаків
  • United Airlines (США): 6 літаків
  • Усього - 50 літаків

Джерело:
Boeing

Чилійська авіакомпанія LAN оголосила, що вона виводить з експлуатації три свої Dreamliner відповідно до наказу Чилійського авіаційного відомства.

У Індії національний контролюючий орган наказав Air India перестати використовувати Boeing 787.

На даний час один Dreamliner є лише в авіапарку польської LOT. Авіакомпанія планувала розпочати трансатлантичне пасажирське сполучення. Перший рейс з Варшави до Чикаго Boeing 787 здійснив у середу, але назад літак вже не полетить.

У Катарі Qatar Airways, яка має у своєму авіапарку п'ять літаків Dreamliner, заборонила їх експлуатацію і заявила, що "активно працює з Boeing і контролюючими органами для відновлення цілковитої впевненості клієнтів у цій моделі літаків".

Ефіопські авіалінії знають про директиву Федерального управління авіації, однак поки що не оголосили про своє рішення припинити використання літаків Boeing 787 Dreamliner.

Погані новини для Boeing

Федеральне управління авіації США заявило, що попередило про свою директиву міжнародне авіаційне співтовариство, тому контролюючі органи інших країн можуть вжити щодо своїх лайнерів аналогічних заходів.

Лейтен Френсіс з Aviation Week заявив, що це може принести ще більше поганих новин для Boeing протягом найближчих днів.

"Авіакомпанії у всьому світі повинні виконати директиву Федерального управління, зокрема щодо 787, тому що це розроблений в США літак", – сказав він ВВС.

[an error occurred while processing this directive]

Тим не менше, на торгах Волл-стріт у середу акції Boeing втратили понад 3% своєї вартості.

Пан Френсіс заявив, що ці події можуть вплинути на вибір авіакомпаній, які зараз вагаються між придбанням Boeing 787 Dreamliner та його конкурента Airbus A330, авіалайнера схожого типу на користь останнього.

З кінця 2011 року корпорація Boeing продала замовникам 50 авіалайнерів цього типу та має замовлення ще майже на 800 літаків. Boeing прискорює темпи їхнього виробництва до 10 літаків на місяць, аби ліквідувати затримки у постачанні лайнерів.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS