Давос 2013: "динамічна витривалість" у нестабільному світі

Останнє поновлення: Вівторок, 22 січня, 2013 p., 16:46 GMT 18:46 за Києвом
Давос

Політичні та бізнесові лідери світу обговорять його "витривалість"

"Витривалість" є одним із ключових слів, що лунають у кулуарах цьогорічного Світового економічного форуму у Давосі. Інше популярне слово - "динамізм".

Коли все добре, ніхто не говорить про "витривалість", "здатність відновлювати добру форму" та життєздатність.

Проте здатність відновитися, і стати ще сильнішим після того, як тебе збили з ніг, - це саме те, чого нині потребують і світова економіка, і уряди, і окремі компанії.

Відтак, "витривалість" можна описати як суміш можливості, затятості та надії на те, що все, врешті-решт, буде добре.

І цього року у Давосі багато говорять про витривалість, а також про динамізм.

Світові політичні та бізнесові лідери, які зібралися у швейцарському містечку Давос, сприймають ці терміни як синоніми впевненої та енергійної поведінки, яку мають демонструвати вони самі, компанії, уряди та міжнародні організації.

Делегати, які прибули на давоський тиждень, - який інколи називають примхою "грошових мішків", інколи критикують як змову задля подальшого збагачення багатіїв і ще більшого пригнічення слабких і бідних, а інколи відкидають як цілковиту недоречність, - вважають, що виконують важливу місію: розробляють "динамічне відновлення" у світових масштабах.

Поважні теми, поважні гості

Зазвичай відвідувачі цього гірськолижного курорту не роблять нічого більш динамічного, ніж скористатися із чудового снігу по-коліно, або ж взяти участь у вечірці в одному із нічних клубів Давосу.

Цей тиждень дещо відрізняється.

Гості отримують задоволення не від снігу, а від обговорення цілими днями таких тем, як молодіжне безробіття, глобальне потепління або ж переваги фіскальних стимулів проти заходів економії під час нагромадження бюджетних дефіцитів та поширення економічного уповільнення.

"Вечори будуть присвячені не вечіркам, а вечерям із канапе та коктейлями для одягнених у смокінги та метелики, де запрошені зосереджуються навколо найбільш поважних гостей. "

Йон Медслін, BBC News

Вечори будуть присвячені не вечіркам, а вечерям із канапе та коктейлями для одягнених у смокінги та метелики, де запрошені зосереджуються навколо найбільш поважних гостей.

Розмови за ланчами у Давосі точаться довкола того, як компаніям краще поратися із потоком інформації, що постійно зростає, або ж у якому занепаді перебуває у світі система охорони здоров'я.

На прийомах радо відзначають "критичну роль, яку відіграють жінки" у формуванні та розвитку світової економіки, або ж швидке поширення та роль освіти за допомогою інтернету.

Розваги для такої аудиторії полягають у семінарах про те, як невдача спонукає митців розширювати межі своєї креативності, а відтак, її можна сприймати як можливість, а не як провал. Можливі також екскурсії, де професійний гід розповість, як наукові фантазії матеріалізуються у вигляді гігантських арт-об'єктів.

Сильні світу цього

Прогляньте список гостей - бо всі тут - гості, запрошені форумом - і вам стане зрозуміло, чим вирізняється ця компанія.

Російський прем'єр Дмитро Медведєв згідно із розкладом має відкрити форум. За ним виступатимуть британський прем'єр Девід Камерон, канцлер Німеччини Ангела Меркель та італійський прем'єр Маріо Монті.

Давос

Гостям Давосу вже за кілька днів повернутися із швейцарської казки у прозу світу

Серед інших промовців - генеральний секретар ООН Пан Кі Мун, президент Світового банку Джим Йонг Кім та директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард.

У списку гостей - 50 президентів та прем'єр-міністрів, кілька осіб королевської крові, понад тисячу голів правління та виконавчих директорів найбільших світових компаній, а також різнобарвна група провідних науковців, митців, журналістів та навіть представників шоу-бізнесу.

Ясно, що це не просто зустріч представників панівного класу. Серед них багато тих, хто визначає, у якому напрямку рухатиметься світ, і їм є про що поговорити.

Витривалість світу

Потреба стабілізувати нестабільний світ напевне є найбільшим викликом, що постав перед лідерами, які збираються у Давосі.

Буде багато розмов про те, як можна розв'язати кризу у зоні євро, який наступний крок мають зробити США, де проблема бюджетного обвалу і досі затьмарює світле майбутнє, а також про те, як майнова нерівність стала проблемою для усіх, а не тільки проблемою переваг багатих над бідними.

Експерти мають розповісти керівникам, чому це є важливим. Вони розкажуть, що під час рецесії помирає більше новонароджених, ніж під час економічного буму, і що дівчинки помирають частіше, ніж хлопчики.

Є і експерти, які можуть розповісти лідерам про те, що стійкість до антибіотиків зростає, що у гіпер-пов'язаному світі пандемії поширюються надзвичайно швидко, що небезпечно бути самовпевненим у світі, де генетичні мутації відбуваються швидше за людський розвиток.

"На прийомах радо відзначають "критичну роль, яку відіграють жінки" у формуванні та розвитку світової економіки"

Йон Медслін, BBC News

Глобальна безпека також стоятиме досить високо у порядку денному. Її важливість- як для компаній та урядів, так і для громадян і працівників - показали події із захопленням заручників у Алжирі, які забрали надто багато життів.

Проте не варто очікувати якихось результатів від формальних заходів, підписання декларацій та резолюцій.

Це не є метою форуму.

Задекларована мета Давосу - обмін ідеями, спонукання до змін, озброєння лідерів для того, аби коли вони залишать цю картинну альпійську долину і повернуться до реального світу, вони будуть готові до того, щоб змінити порядок речей, крок за кроком, поки одного дня, будемо сподіватися, світ стане кращим місцем.

А якщо так не станеться, то, принаймні, лідери, організації компанії та країни мають бути готові впоратися із викликами, які з'являються перед ними дуже швидко.

Відтак, і надія, і застереження полягає у тому, що ті, хто зібралися у Давосі, мають дозволити світові стати витривалим, бо це йому знадобиться.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS