Давос: замість відновлення економіки обговорюють відновлення довіри

Останнє поновлення: Середа, 23 січня, 2013 p., 15:57 GMT 17:57 за Києвом
Давос

На економічному форумі у Давосі взялися за філософські питання

Хоча офіційний порядок денний Всесвітнього економічного форуму у Давосі передбачає обговорення питання "витривалості" світової економіки та відновлення її "динамізму", учасники форуму більше говорять про відсутність довіри до будь-яких владних та бізнес інституцій.

"Ми живемо у час браку довіри до більшості інституцій майже у всьому світі. Довіра громадськості до влади, організацій та компаній перебуває на історично низькому рівні", - заявив голова Ради директорів Coca-Cola, співголова цьогорічного форуму у Давосі Мухтар Кент.

Його думку поділяє і ще одна співголова форуму, керівник Transperency International, Хьюгетта Лабелль. Вона вважає, що відновити цю довіру можна лише через відновлення прозорості діяльності урядів, організацій та компаній.

"Можливо, нам треба дещо відійти від того, що ми вважаємо захистом наших інтересів, і подивитися на те, що вигідно урядам, організаціям і компаніям у ширшому контексті. У цьому зв'язку прозорість і чесність можуть принести більше прибутків у майбутньому, аніж будь-які приховані оборудки. Тільки так можна підтримати, а у багатьох випадках, відновити довіру, яку було втрачено", - каже керівниця Transperency International.

У середу до Давоса прибув і президент України Віктор Янукович. Програма візиту передбачає участь в пленарній сесії форуму "Розвиток стратегічної інфраструктури" і у сесії "Фундамент для відродження Європи".

Серед запланованого - зустрічі із засновником Всесвітнього економічного форуму Клаусом Швабом та головою Європарламенту Мартіном Шульцем.

Довіра - економіка чи філософія?

Кореспондент ВВС News Йон Медслін пише, що певним символом втрати довіри до будь-яких владних чи ділових інституцій є та кількість охоронців, які працюють з гостями Давоського форуму, що лише наголошує на "прірві між ними і рештою світу".

"Довіра громадськості до влади, організацій та компаній перебуває на історично низькому рівні"

Мухтар Кент, Сосa-Cola

Очевидно, що така кількість охорони та заходи безпеки свідчать і про те, що сильні світу цього, які зібралися у Давосі, "знають, чого їм боятися". А відтак, відчуття втраченої довіри є спільним для більшості учасників форуму.

"Це є природнім наслідком розчарування людей після всіх гучних скандалів минулого року. Великі люди народили багато великих помилок", - заявив BBC News керівник однієї із провідних PR-агенцій Річард Едельман.

Згідно із дослідженнями його фірми, кожні четверо із п'яти опитаних очікують від керівників компаній, що вони брехатимуть, відповідаючи на складне запитання.

Ставлення до державних чиновників є ще гіршим. Лише один із шести опитаних, а компанія опитала 26 тисяч осіб у 26 країнах, вірить, що державний діяч говоритиме правду щодо складних питань.

Лише 17% із тих, хто заявив, що довіряє представникам бізнесу, і 16% із тих, хто довіряє представникам влади, кажуть, що довіра ця є дуже міцною.

"Якщо люди не розуміють, що ви робите, вони схильні підозрювати найгірше", - пояснює Річард Едельман песимістичні настрої, що панують у всьому світі.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS