Медведєв: сприймати Митний союз як спробу відновити СРСР - маячня

Останнє поновлення: Середа, 23 січня, 2013 p., 14:15 GMT 16:15 за Києвом
матрьошки

Дмитро Медведєв, прем'єр та екс-президент, мріє про єдиний економічний простір "від Атлантичного до Тихого океану"

Російський прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі у Давосі заявив, що ті, хто сприймають Митний союз як спробу Росії відновити Радянський Союз, дуже помиляються.

Він також поскаржився на неправильне сприйняття Росії у Європейському Союзі.

"Ми дуже часто чуємо, принаймні від політиків, що Митний союз та Єдиний економічний простір є спробою відновити Радянський Союз. Це є цілковита маячня. Шляху назад не існує. Озирніться довкола, подивіться на себе і на нас, - ми всі змінилися, і всі ми дивимося у майбутнє. У нас є чіткий план зміцнення інтеграції, але на взаємовигідних засадах", - заявив російський прем'єр під час презентації, присвячений можливим сценаріям розвитку Росії.

"От Москвы до самых до окраин"

Дмитро Медведєв також розкритикував ставлення до Росії у Європейському Союзі, заявивши, що там "далеко не завжди чують Росію". Москва, за словами пана Медведєва, прагне тіснішої інтеграції і з Європейським Союзом, аж до створення спільного економічного простору "від Атлантичного до Тихого океану", натомість, у Європі вона наштовхується на "створення штучних бар'єрів".

"Ми дуже часто чуємо, принаймні від політиків, що Митний союз та Єдиний економічний простір є спробою відновити Радянський Союз. Це є цілковита маячня. Шляху назад не існує"

Дмитро Медведєв, прем'єр-міністр Росії

"Наприклад, на такому критично важливому ринку, як енергетичний, правила гри змінюються фактично заднім числом. Практично відбувається вилучення законно створених активів", - заявив у Давосі російський прем'єр.

Росія - теж залежна

Заяви Дмитра Медведєва пролунали під час презентації дослідження "Сценарії для Російської Федерації", представленого групою російських та закордонних економістів. У дослідженні йдеться про три можливі шляхи розвитку подій у Росії на тлі падіння цін на енергоносії та надмірної залежності російського бюджету від продажу енергоносіїв.

Про цю залежність згадав і голова Ernst&Young Джеймс Турлі, який закликав російський уряд використати доходи від експорту енергоносіїв для її подолання.

"Думаю, дуже важливо, аби нинішні високі ціни на енергоносії були використані російським урядом як трамплін для того, аби відв'язати російську економіку від надмірної залежності від енергодоларів".

У відповідь Дмитро Медведєв заявив, що "залежність Росії від цін на енергоносії є дуже перебільшеною", і що російський уряд вже розглядає переорієнтацію російської економіки на розвиток двох інших галузей - аграрного комплексу та інтелектуальних послуг.

Революція - з провінції чи столиці?

"Люди вже вимагають більшого, ніж стабільна зарплата. І зміни, у той чи інший спосіб, відбудуться"

Сергій Гурієв, Нова школа економіки

Водночас сценарії, представлені професором Йельського університету Олегом Цивінським, екс-міністром фінансів Росії Олексієм Кудріним, ректором Нової школи економіки Сергієм Гурієвим та головою ради директорів російського Сбєрбанку Германом Грефом, передбачають, що падіння цін на нафту і газ при загальному браку економічних реформ у Росії можуть призвести до того, що російські регіони або російський середній клас почне вимагати від влади ґрунтовніших змін як в економіці держави, так і у політиці.

"Люди вже вимагають більшого, ніж стабільна зарплата. І зміни, у той чи інший спосіб, відбудуться", - заявив Сергій Гурієв.

Утім, як запевнив аудиторію російський прем'єр, всі песимістичні сценарії, представлені у дослідженні, навряд чи реалізуються, адже вони передбачають бездіяльність російської влади, тоді як насправді ця влада має чіткий план дій для розвитку російської економіки.

"Буде четвертий сценарій," - заявив російський прем'єр.

Під час презентації аудиторії запропонували проголосувати за п'ять реформістських пріоритетів для Росії. Майже 80% вважають, що перетворення мають починатися із реформи самої влади.

Лише незначна кількість учасників проголосували за першочерговість макроекономічної стабільності, інфраструктурні реформи, соціальний захист та регіональний розвиток.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS