Детройт: найбільше банкрутство в історії США

Детройт
Image caption У недавньому минулому Детройт був квітучою столицею американського автопрому

Американське місто Детройт у штаті Мічиган, яке було колись столицею автопрому США, почало процедуру банкрутства через багатомільйонний бюджетний дефіцит і зовнішні борги, які перевищують 15 млрд доларів.

Якщо суд визнає фінансову неспроможність міста, це стане найбільшим муніципальним банкрутством в історії США.

Для порятунку міста від кризи влада штату призначила Детройту сіті-менеджера з екстрених питань. Ним став юрист і фінансист Кевін Орр, який колись вже врятував від банкрутства автомобільний концерн Chrysler.

Пан Орр попросив у федерального судді часу на те, щоб розібратися з міськими активами і провести переговори з кредиторами. Якщо йому дозволять, Кевін Орр зможе ліквідувати міські активи, щоб знайти кошти на виплату боргів і пенсій.

Минулого місяця Детройт був змушений припинити виплати за зовнішніми боргами, щоб виконати зобов'язання перед городянами у вигляді виплат пенсій, соцпакетів та внесків на підтримку міської інфраструктури.

"Єдиний шлях"

Мер міста Дейв Бінго також запевнив жителів Детройта, що зарплати муніципальним службовцям будуть справно виплачуватися, щоб міські служби працювали без перебоїв.

Тим часом, Кевін Орр пророкує, що в довгостроковій перспективі зовнішній борг міста може зрости до 20 млрд доларів. Тому він вважає, що оголошення банкрутства може стати першим кроком на шляху порятунку Детройта з боргової ями.

Заяву з проханням визнати місто банкрутом відправили у федеральні інстанції в четвер. У супровідному листі губернатор Мічигану Рік Снайдер написав, що підтримує це прохання.

"Єдиний шлях (врятувати місто - Ред.) полягає в його радикальній реструктуризації. Місто зуміє відродити себе, якщо над ним не будуть тяжіти нездійсненні зобов'язання, - заявив губернатор-республіканець. - Ясно, що впоратися з фінансовою кризою, не вдаючись до цього заходу, неможливо. Це єдино можливе рішення проблеми".

Аналітики побоюються, що в сформованій ситуації багато компаній можуть піти з Детройта.

Image caption General Motors заявляє, що не піде з Детройта, навіть якщо місто оголосять банкрутом

Однак автомобільний гігант General Motors вже заявив, що банкрутство міста ніяк не позначиться на роботі концерну, і більше того, дасть Детройту можливість почати все з чистого аркуша.

Жителі втікають

Колись процвітаюча столиця американського автопрому, Детройт ось уже кілька років переживає фінансові труднощі, пов'язані не в останню чергу з різким скороченням населення.

У період з 2000 по 2010 рік число жителів міста скоротилося на 250 тисяч. Більшість виїхала жити в інші штати.

Багато в чому це пов'язано зі скороченням інвестицій у міську інфраструктуру. Проблеми почалися навіть у такій галузі, як міське освітлення.

На цьому тлі владу міста захлеснула хвиля корупційних скандалів.

У четвер Білий дім заявив, що пильно стежить за розвитком ситуації в Детройті.

Детройт - не перше американське місто, яке вирішило оголосити себе банкрутом. У 2012 році три міста в Каліфорнії - Стоктон, Маммот і Сан-Бернардіно - зробили те саме.

У 2011 році Гарісбург в Пенсильванії також подавав прохання, але його відхилили.

Однак Детройт значно більший за всі ці міста і посідає важливіше місце в промисловості та економіці Сполучених Штатів.

Новини на цю ж тему