Росія заборонила імпорт цукерок Roshen

цукерки
Image caption Roshen виробляє і нову продукцію, і цукерки з історією, такі, як фірмовий сувенір української столиці "Вечірній Київ"

Російське відомство, що захищає права споживачів, заборонило постачання до Росії продукції української кондитерської компанії Roshen, посилаючись на погану якість продукції.

За словами голови Росспоживчнагляду, головного санітарного лікаря Геннадія Онищенка, експертиза продукції української компанії, яка продавалася у торговельних мережах Москви, показала, що цукерки "не відповідають заявленим параметрам".

Зокрема, як твердить керівник російського відомства, у молочному шоколаді Roshen російська споживча експертиза виявила бензопірен. На думку пана Онищенка, це не є поодиноким випадком порушення якості українським виробником.

"Порушено вимоги до якості та безпеки. Є підстави говорити про системні порушення чинного в нашій країні законодавства про захист прав споживачів", - заявив Геннадій Онищенко агенції "Інтерфакс".

Він також повідомив, що митні органи Росії вже отримали вказівку не дозволяти ввезення продукції української кондитерської фірми.

У корпорації Roshen поки що не коментують заборону на поставки до Росії, посилаючись на те, що ще не отримали офіційного повідомлення від Російської санітарної служби, яка уповноважена забороняти продаж імпортної продукції.

Водночас, як заявили ВВС Україна у прес-службі Roshen, у компанії готують офіційну заяву, яку оприлюднять пізніше.

Не перші претензії

Про претензії Росспоживчнагляду до українських цукерок стало відомо у першій половині липня. Зараз, як твердить Геннадій Онищенко, ці претензії "на жаль, підтвердилися".

Тоді у своїй офіційній заяві компанія повідомляла, що не має офіційно оформлених претензій до якості своєї продукції з боку російських державних органів, і що корпорація: "Завжди дотримувалася усіх правил сертифікації на кондитерську продукцію та виконувала всі необхідні санітарні норми, дотримуючись державної нормативної документації України та Російської Федерації".

"Експлуатація високовиробничого обладнання, яке не має аналогів в Східній Європі і точне дотримання технологій виробництва, використання виключно високоякісної сировини та матеріалів, які використовуються при виробництві кондитерських виробів – завжди було головною перевагою продукції ROSHEN", - йдеться у повідомленні компанії.

Корпорація Roshen виготовляє понад 200 різновидів кондитерських виробів на кількох підприємствах в Україні, а також має виробничі потужності у російському Липецьку та литовській Клайпеді. Продукція компанії експортується до держав СНД, у країни Балтії, а також у США, Канаду, Німеччину та Ізраїль. Roshen посідає 18 сходинку у рейтингу Candy Industry Top 100.

Як заявляв в нещодавньому інтерв'ю журналу "Корреспондент" власник корпорації Roshen Петро Порошенко, продаж продукції компанії в Україні дає лише 40% доходів компанії, а решта надходить від експорту продукції, - зокрема, і до Росії, і до ЄС. Серед наступних напрямків розширення експорту пан Порошенко називав і Китай, де нині компанія провадить споживчі тести своєї продукції.

Раніше з подачі Росспоживчнагляду Росія вже забороняла імпорт українського сиру та молочної продукції, грузинського вина та мінеральної води, проте згодом імпорт відновлювався.

"Сирні" торговельні суперечки між Києвом та Москвою розпочалися тоді, коли Петро Порошенко очолював українське міністерство економіки, і проголосив своїм першочерговим завданням європейську інтеграцію та підписання угоди про вільну торгівлю із ЄС.

Новини на цю ж тему