В Nokia визнали помилку з виплатою топ-менеджеру

Стівен Елоп
Image caption Стівен Елоп керував Nokia понад три роки, а тепер повертається до Microsoft

Голова компанії Nokia Рісто Сііласмаа повідомив, що він ненароком надав неправдиву інформацію щодо вихідної допомоги колишнього виконавчого директора Стівена Елопа.

Компенсація при звільненні пана Елопа у розмірі 25,4 ммлн доларів, яку він отримає після купівлі Microsoft мобільного бізнесу Nokia, викликала вкрай негативну реакцію у Фінляндії.

Коли пан Сііласмаа намагався виправдати цю ситуацію, то заявив, що умови контракту пана Елопа були такими ж, як і в попередника Оллі-Пекка Калласвуо.

Проте у вівторок він повідомив фінській газеті Helsingin Sanomat, що помилявся.

"Це дуже невдалий епізод у справі, який збурює багато емоцій. Просто не всі деталі були перевірені", - заявив пан Сііласмаа, якого цитує фінська газета.

Величезна вихідна допомога

Коли 3 вересня Microsoft уклала угоду з Nokia, пан Елоп погодився піти з посади виконавчого директора компанії й перейти на нову роботу в Microsoft, коли угоду буде завершено.

В Nokia повідомили, що через цю зміну він має право на отримання 18 місячних зарплат, що складає 5,7 млн доларів. В компанії це назвали "короткотерміновим стимулом керівництва".

Він також отримає виплату за акціями у розмірі 19,7 млн доларів.

Така величезна сума викликала вкрай негативну реакцію у Фінляндії. Зокрема, міністр економіки Ян Вапаавуорі заявив: "Мені дуже важко зрозуміти підстави для такої виплати".

Стівен Елоп перейшов працювати з Microsoft в Nokia у вересні 2010 року, а зараз повернеться до свого колишнього роботодавця, коли угоду з продажу завершать.

Злиття компаній

У вересні Microsoft уклала угоду з Nokia щодо купівлі її мобільного бізнесу за 7,2 млрд доларів

Акціонери Nokia мають проголосувати за цю угоду 19 листопада. В межах угоди Nokia передасть Microsoft свої патенти на навігаційні послуги.

Завершення угоди можна чекати на початку наступного року, коли в Microsoft увійдуть 32 тисячі працівників Nokia.

Nokia не витримала конкуренцію з Samsung та Apple, а Microsoft із запізненням вийшла на ринок мобільних пристроїв.

Новини на цю ж тему