Як виробники аксесуарів для гаджетів воюють за покупця

spiderpodium

Постійні релізи провідним виробниками гаджетів своїх новинок розвинули надзвичайно конкурентний ринок супутніх дрібничок.

Якщо ви думаєте про оновлення свого смартфону на iPhone 5S або 5C, чи поклали око на новий смартвотч від Samsung, для ваших послуг знайдуться легіони малих, молодих та хвацьких компаній, що захочуть продати вам кейс, сумку, гарненькі навушники, перехідник або навіть спеціально адаптовану подушку.

Ласкаво просимо до хаотичного та надзвичайно конкурентного світу виробників аксесуарів.

Ресурс Knomo є хорошим прикладом для вивчення зростаючої конкуренції виробників аксесуарів.

Повний збіг

"Запорука успіху на цьому ринку - швидкість", - розповів Говард Гаррісон, засновник та виконавчий директор компанії, що постачає шкіряні кейси, сумки та чохли, переважно для пристроїв Apple.

"Якщо ви затримаєте випуск аксесуару на три чи чотири місяці після випуску нового гаджету… від вас підуть всі покупці й знайдуть нових постачальників", - розповів пан Гаррісон.

Коментар найбільше стосується тієї частини бізнесу Knomo, що зосереджений на цільових продуктах: речах, спеціально розроблених для форм і розмірів конкретної моделі гаджету.

"Понад 50% бізнесу аксесуарів для конкретної моделі гаджету робиться в перші три місяці випуску моделі", - вважає пан Гаррісон.

З таким коротким сезоном продажів, Knomo має бути впевненим, що аксесуари розроблені, вироблені й закуплені до запуску моделі пристрою, під яку її створюють.

Це непросте завдання, зважаючи на атмосферу секретності при випуску продукції Apple й інших відомих брендів.

Гра з високими ставками

Knomo має створювати аксесуари для продуктів, яких ще не бачили, іноді навіть до того, як точно дізнаються про їх існування.

Це гра з великими ставками, в якій вони дуже великі.

Найгірший варіант, коли випускається шкіряний чохол для гаджету, а в ньому отвір для навушників або місце для регулювання звуку замале або в неправильному місці.

Image caption Knomo шукає всі можливі шляхи збору інформації, щоб отримати точні дані про гаджети ще до їх випуску

Knomo готовий до багато чого, аби не помилитися.

"Ми отримуємо інформацію від 20-30 різних джерел. Використовуємо всі дані, які тільки можемо зібрати", - каже пан Гаррісон.

Ці джерела включають безперервну перевірку останніх чуток на спеціалізованих сайтах, а також розмови з усіма постачальниками та дистриб’юторами.

Пан Гаррісон не розповідає, чи компанія має інформаторів на заводах в Китаї, на яких виробляють продукцію світових брендів.

В будь якому випадку, компанія помилилась тільки раз та й то не дуже серйозно.

Knomo виглядає процвітаючою, не дивлячись на шалений тиск. Вона має річний обіг в 16 мільйонів доларів й на неї працюють 25 людей. Її офіс розміщується в модному районі Західного Лондона й продає продукцію в 35 країн.

"Зроблено в Британії"

Breffo – інший виробник аксесуарів для гаджетів у Великій Британії, також має знаходити вихід у ситуації невизначеності із запуском нових моделей світових брендів.

Image caption Breffo визнає, що немає засобів для боротби з підробками своєї продукції

Вони знайшли нестандартний вихід в індустрії, де майже вся продукція компанії виробляється в Китаї або в іншій країні Азії.

Вся продукція Breffo вироблена в Британії.

Її засновник та директор Патрік Метью каже, що виробляти все на місці швидше та дає поле для гнучкості й кращого контролю ситуації.

Він також вказує, що вартість виробництва майже та сама, тому що всі процеси автоматизовані.

"Якщо в процесі задіяна робоча сила, ви отримуєте пов’язані з цим витрати. В автоматизованому виробництві немає додаткових витрат (пов’язаних з виробництвом в Британії). В результаті ми можемо перебити ціни, запропоновані з Китаю", - стверджує пан Метью.

Компанія була заснована в 2010 році й зараз має обіг в 1,6 мільйона доларів, зі своїми офісами в США та Британії.

Головний продукт компанії – Spiderpodium, геніальний пристрій для утримання й фіксування смартфону або планшету на будь-якій поверхні.

Він має вісім ніжок, зроблених з гнучкої сталі й покритих гумою.

Гарні продажі

Патрік Метью видумав цю концепцію під час довгого перельоту.

Система розваг під час польоту була несправною, тому він дивився фільм на своєму iPhone й мусив тримати його в руках протягом кількох годин.

Spiderpodium, який випускається у кількох розмірах й добре продається, проте й з ним пов’язані певні складнощі.

Пан Метью каже, що кілька фабрик в Китаї почали випускати низькоякісні імітації на їхній продукт та продають їх нібито від імені Breffo. Через це в компанії падають продажі.

Але ще більша проблема у завданні удару по іміджу бренду.

Покупці часто не усвідомлюють, що купили контрафактну продукцію й звинувачують у дефектах його компанію.

Одного разу пан Метью зв’язався з китайською компанією, яка на його думку використовувала їхній бренд. В ній йому порадили звернутися до їхніх британських представників й надали…. його ж адресу.

Тому ведення бізнесу на ринку аксесуарів не є перепусткою до простого життя.

Новини на цю ж тему