Райффайзен Банк Аваль заперечує свій продаж

Райффайзен Банк Аваль
Image caption Австрійський "Рфйфайзен" запевняє, що залишиться в Україні

Як офіційно заявили ВВС Україна у прес-службі банку, материнський банк "Райффайзен Банк Інтернаціональ" не збирається продавати свій український актив - "Райффайзен Банк Аваль".

"Офіційну позицію "Райффайзен Банк Інтернаціональ" було озвучено у матеріалі Forbes, вона залишається незмінною вже не один рік: РБІ не планує продавати свій дочірній банк в Україні", - повідомила голова відділу зв'язків із громадськістю банку Вікторія Міхалевська.

Раніше бізнесове видання Forbes Україна із посиланням на чотири незалежних джерела повідомило про підготовку до продажу банку, який є п'ятим найбільшим банком в Україні.

Видання також цитує голову правління "Райффайзен Банку Аваль" Володимиира Лавренчука, який заявив, що "йому нічого невідомо про переговори" про продаж банку. Крім того, Forbes посилається і на голову з маркетингу "Райффайзен Банк Інтернаціональ", що володіє 96,4% акцій української "дочки":

"Це звичайні плітки з метою дестабілізації українського банківського ринку, які можуть бути пов'язані із недавніми повідомленнями про наміри групи UniCredit продати "Укрсоцбанк", - заявив виданню Михаэль Пальцер, голова відділу з маркетингу РБІ.

Австрійський банк "Райффайзен" прийшов до України у 2005 році, купивши банк "Аваль" - один із найбільших на той час українських комерційних банків. Проте згодом, так само, як і іншим банкам із іноземним капіталом в Україні, РБА довелося стикнутися не тільки із наслідками економічної кризи 2008-2009 років, але й з досить суровим бізнес-кліматом в Україні.

"Чому іноземні банки ідуть з України? По-перше, вони переоцінили ці ринки (Центрально-східної Європи. - Ред.), коли вони досить активно заходили на них до кризи. По-друге - це суто внутрішні українські проблеми зі складністю ведення бізнесу. Тобто ми маємо як помилки самих західних банківських груп, так і ситуацію в Україні", - каже експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Експерт також вважає, що повідомлення про продаж банку "Райффайзен" в Україні поки що є радше чутками, зумовленими продажем інших іноземних банків в країні.

Європейські банки йдуть з України?

За даними НБУ, від початку 2013 року частка іноземного капіталу у статутному капіталі українських банків зменшилася до 33,8%. Нині в Україні працює 51 банк із іноземним капіталом із 180 українських банків. 21 банк із тих, що працюють в Україні, має 100% іноземний капітал. Проте на 1 січня цього року кількість банків з іноземним капіталом становила 53, а їхня частка у загальному банківському капіталі становила 39,5%. На початок минулого року ця частка була на рівні 41,9%.

При цьому з України переважно ідуть західноєвропейські банки, а їхні активи переходять до українських чи російських банків.

Впродовж кількох останніх років свої дочірні банки в Україні продали німецький Commerzbank, французький Societe Generale, австрійський Erste Group, шведські SEB та Swedbank.

У травні цього року експерти рейтингової агенції Standard&Poors, які досліджували стан української банківської системи, дійшли висновку, що "банки працюють в умовах надзвичайно високих економічних ризиків".

Новини на цю ж тему