Вашингтон: життя без бюджету

Вашингтон

Уже два тижні США живуть без бюджету. Про те, як це позначається на житті американської столиці, розповідає кореспондент ВВС Україна Наталка Хижняк.

У неділю у Вашингтоні відбулися масові демонстрації ветеранів, які виступили проти закриття національних пам'ятників і меморіалів, присвячених пам'яті загиблих американців у різних війнах.

З 1 жовтня у США залишається закритою частина федеральних установ, включно з національними парками і меморіалами через неспроможність Конгресу ухвалити бюджет. Республіканці відмовляються підтримати документ, доки президент США Барак Обама не погодиться відкласти хоча б на рік фінансування своєї реформи - загального медичного страхування, відомого як Obamacare.

Міністерство фінансів попередило, що кожен тиждень закриття федеральних установ коштує американській економіці 0,25% ВВП, а його зростання серйозно зменшилось в цьому кварталі.

Щоденні втрати

Метрополітен у місті Вашингтон, який фінансується державою, втратив вже 74 мільйони доларів після того, як з 1 жовтня квартальні виплати з федерального бюджету були призупинені. Як повідомляє Washington Post, використання метро держслужбовцями скоротилося на 20%.

Національний інститут здоров'я перестав приймати пацієнтів для проведення наукових досліджень і відповідати на "гарячі" дзвінки громадян. Ця служба була створена саме для відповідей на негайні медичні питання. Понад три тисячі державних установ, які опікуються житловими питаннями, перестали отримувати платню за житло.

Федеральне бюро розслідувань та інші служби продовжують свою роботу, водночас міністерство юстиції припинило розглядати цивільні справи.

Серед тих, хто найбільше обурений ситуацією, - ветерани. Якщо уряд буде закритий більше, ніж 2 тижні, то твердить державний департамент, який опікується справами ветеранів, йому можу забракнути грошей, щоби виплачувати ветеранські пенсії. Він цього постраждають понад 3,6 мільйонів ветеранів у США.

Одним із життєвих прикладів впливу останньої кризи, як пише Washington Post, є те, що комунальні служби Вашингтона припинили забирати сміття, оскільки вони фінансуються прямо з федерального бюджету.

Без вміння домовлятися

У кав'ярнях в центрі Вашингтона цими днями можна побачити багато федеральних службовців за книжкою і кавою, які не працюють через закриття уряду. Це люди з міністерств праці, юстиції, освіти.

Джон К., який побажав бути неназваним, працював консультантом з питань безпеки у федеральному уряді. На його думку, у кризі винні обидві сторони - і республіканці, і демократи:

"Я погоджуюсь з республіканцями: треба припинити втручання держави в економіку. Американці не звикли до соціалізму. Однак, я не думаю, що закриття федеральних установ - правильний шлях для досягнення цілі. Де толерантність в цій країні і вміння домовлятися? Обама хоче показати зараз, що республіканці - радикальні консерватори, які не мають реального зв'язку з людьми. Це дозволить йому виграти підтримку в тих групах, які його досі підтримували - це іммігранти, темношкірі американці і жінки".

Водночас у неділю відкрили для відвідувачів Статую Свободи у Нью-Йорку, яка залишалась закритою з 1 жовтня. Керівництво штату повідомило, що до 17 жовтня готове платити з власного бюджету 61 тисячу доларів на день, аби тримати Статую Свободи відкритою для туристів.

Крім того, місцева влада у деяких штатах тимчасово взяла на себе фінансування деяких інших монументів та національних парків і відкрила їх.

Новини на цю ж тему