Google запускає проект телефонів-конструкторів Ara

motorola
Image caption Компанія прагне, щоб люди змінювали компоненти телефонів як програмні додатки

Підконтрольний Google виробник мобільних телефонів Motorola анонсував появу нового проекту для конструювання компонентів смартфонів.

Проект Ara дозволятиме користувачам купувати телефон з базовою комплектацією, а потім додавати такі модулі, як клавіатура, батарейка та інші сенсорні пристрої.

У цьому проекті Motorola співпрацювала з нідерландським дизайнером Дейвом Гаккенсом, який створив ідею модульного телефону Phonebloks.

Експерти не впевнені, настільки серйозно може вплинути на індустрію мобільних телефонів поява пристроїв зі змінною комплектацією.

На ресурсі блокпост Motorola повідомила, що працювала над цим проектом більше року.

"Ми хочемо зробити для пристроїв те, що платформа Android зробила для програмного забезпечення телефонів – створити живе середовище, де користувачі самі будуть довершувати будову пристрою", - йдеться у повідомленні компанії.

"Хочемо дати користувачам можливість самим вирішувати, що ваш телефон зможе робити, як він буде виглядати, де й з чого він буде зробленим, скільки він коштуватиме та скільки ви ним користуватиметесь", - вказують виробники.

Проект буде складатись з того, що Motorola називає "внутрішнім скелетом", основою, яка буде утримувати всі змінні модулі.

"Змінним модулем може бути будь-що – від нового процесора для додатків, до клавіатури, додаткової батареї або речі, яку ми ще не вигадали", - розповідають у Motorola.

Motorola планує почати запрошувати розробників до створення модулів за кілька місяців, невдовзі після чого розпочне випуск спеціальних наборів модулів.

Компанія залучила до роботи Дейва Гаккерса, який розробив ідею Phonebloks. Ця ідея останніми місяцями привернула до себе значну увагу.

Телефон як конструктор Lego

Пан Гаккенс запустив ідею Phoneblok на сайті для розкрутки проектів Thunderclap та швидко зібрав майже мільйон прихильників. Суть її полягає в тому, що щодня безліч електронних пристроїв викидаються тільки через те, що в них виходить з ладу невеличка деталь.

Якщо ж виробляти телефони з урахуванням принципу телефону, що складається з блоків, які можна легко змінювати та компонувати, то це значно зменшить споживання ресурсів для виробництва.

"Ми зробили серйозну технічну роботу. Дейв створив спільноту", - повідомила Motorola.

Кріс Грін, головний аналітик з технологій консультаційної групи Девіса Мерфі, скептично оцінив проект як "трюк".

"Я не бачу в цьому великого сенсу. Це не відповідає жодній конкретній потребі й я не бачу особливої вигоди від можливості конструювати свій власний пристрій. Часи, коли люди самі конструювали свій власний персональний комп’ютер, пройшли після здешевлення обладнання", - вважає пан Грін.

Експерт з мобільних телефонів Бен Вуд також не впевнений, що даний продукт матиме значний попит.

"Створення телефону, схожого на конструктор Lego, виглядає гарною ідеєю, проте комерційні перспективи такого пристрою сумнівні. Споживачі надають перевагу маленьким, привабливим пристроям, а модулярний принцип побудови ускладнює задоволення таких потреб", - розповів пан Вуд.

Новини на цю ж тему