Україна почала виплачувати борг Газпрому

Газ Копирайт изображения Reuters
Image caption Україна, за словами міністра Ставицького, почала виплату газового боргу

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький повідомив, що "Нафтогаз України" почав сплачувати російському "Газпрому" борг у 882 млн доларів.

29 жовтня голова правління російського "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Україна не заплатила за газ за серпень 882 мільйони доларів.

Керівник "Газпрому" запропонував здійснювати продаж газу Україні на умовах передоплати.

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підтримав таку пропозицію пана Міллера. Український уряд визнав проблеми з оплатою російського газу, але назвав їх некритичними.

Несподіваний борг

Газові суперечки між Україною та Росією навколо боргу знову викликали у європейців занепокоєння щодо "нової газової війни", яка може завадити постачанню газу до Європи.

Хоча прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив Reuters, що поки не бачить підстав для припинення постачання газу через цей борг.

"Маю таку ж думку, у нас нормальні відносини з Росією, ми не політизуємо ситуацію. Ми завжди повертали борги й так буде цього разу", - резюмував пан Ставицький.

29 жовтня голова правління російського "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Україна досі не заплатила за газ за серпень 882 мільйони доларів.

При цьому пан Міллер зазначив, що "Газпром" на побажання української сторони погодився на передоплату транзиту газу територією України - на даний момент він оплачений до січня 2015 року.

Керівник "Газпрому" навіть запропонував перевести продаж газу Україні на продаж з передоплатою через порушення умов оплати. Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підтримав таку пропозицію пана Міллера.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров визнав проблеми з оплатою російського газу, але назвав їх некритичними.