Економіка єврозони уповільнилася до 0,1%

Виробництво у єврозоні зростає
Image caption Виробництво у єврозоні зростає, хоч і повільно

Економіка країн єврозони в період між початком липня і кінцем вересня виросла всього на 0,1%, значно менше за 0,3% росту в попередньому кварталі.

Цей показник є всього лиш другим квартальним зростанням єврозони, що настало після 18 місяців економічної рецесії - найдовшого періоду економічного падіння в історії єврозони.

Нова статистика показує надзвичайну крихкість економічного одужання єврозони.

Минулого тижня Європейський центральний скоротив облікову банківську ставку у єврозоні до 0,25%, щоби простимулювати економіку.

Економіка Європи одужує набагато повільніше, ніж інші провідні економіки, які постраждали в борговій кризі 2008 року.

Хоча обсяги державного боргу у єврозоні співмірні з державними боргами США чи Великобританії, в багатьох країнах це питання має велике політичне значення.

Слабші економіки єврозони отримали пільгові кредити з міжнародних пакетів допомоги, наданих їм на умові стрімкого зменшення державних витрат і скорочення державної заборгованості.

Такі кроки завдали удару по фінансовому становищі виборців, які втратили робочі місця або чиї зарплати і пенсії стали відчутно меншими, тоді як податки зросли.

Вищі рівні безробіття і падіння рівня життя, що стали наслідком заходів економії бюджетних коштів, спричинили ситуацію, за якої, на думку більшості економістів, в тих країнах немає бази для швидкого росту ВВС.

Європейська комісія прогнозує для єврозони зростання ВВП на 1,1% наступного року і 1,7% у 2015 році.

Економіка США, які мають велетенський державний борг, зростає зараз зі швидкістю 2,8% на рік, порівняно з темпами росту ВВП єврозони біля 0,4%.

Цифри росту і падіння

Навіть статистика з найміцніших економік єврозони - Франції і Німеччини - виявилася невтішною.

Економіка Франції в третьому кварталі цього року скоротилася на 0,1%, а зростання ВВП Німеччини уповільнилося до 0,3% після росту 0,7% у другому кварталі.

Цифри з Італії, третьої найважливішої економіки єврозони, показали падіння ВВП 0,1% у третьому кварталі після падіння в другому кварталі на 0,3%.

Однак позитивні ознаки економічного пожвавлення надійшли з країн Південної Європи, які найбільше постраждали внаслідок кредитної кризи.

Економіка Іспанії повернулася до квартального росту ВВП - вперше від початку 2011 року, дарма що це зростання склало скромні 0,1%.

Португальська економіка виросла в третьому кварталі на 0,2%.

Новини на цю ж тему