Азаров - СНД: Україна готує асоціацію з ЄС

Азаров і Медведєв Копирайт изображения AFP
Image caption Прем'єр-міністри Росії і України зустрічаються регулярно

Підготовка до вільнюського саміту здійснюється нормально - заявив український прем'єр Микола Азаров під час зустрічі голів урядів країн СНД у Санкт-Петербурзі.

Під час тієї ж зустрічі російський прем'єр Дмитро Медведєв заявив, що не знає, коли Росія може запровадити обмежувальні мита у торгівлі із Україною у разі, якщо Угоду про асоціацію та вільну торгівлю із ЄС буде підписано у Вільнюсі.

Відповідаючи на запитання під час спільної із російським та білоруським прем'єрами прес-конференції за підсумками зустрічі, Микола Азаров заявив, що інтеграційні плани України залишаються незмінними.

"Ніякі плани у нас не змінюються. Планова підготовка до вільнюського саміту здійснюється абсолютно нормально. Ми зосереджені на розгляді питань, пов'язаних із завершенням року та планами на 2014 рік", - твердить український прем'єр.

Тиждень тому Микола Азаров заявляв, що нормалізація відносин з Росією є "завданням №1" для українського уряду.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption У прес-конференції участь брали три міністри, але говорили лише двоє

У свою чергу російський прем'єр Дмитро Медведєв заявив, що нині дуже складно оцінити, яким може бути вплив режиму вільної торгівлі між Україною та ЄС на сусідів України, у разі, якщо угоду між Україною та ЄС таки буде підписано.

Відтак, за словами російського прем'єра, неможливо сказати, коли та у якому обсязі застосовуватимуться обмежувальні мита у торгівлі із Україною.

"Коли що застосовуватиметься, не знає ніхто. Але, можливо, вгорі знають - на небесах, - заявив Дмитро Медведєв. - Просто тому, що ми не знаємо, що відбуватиметься, ми не знаємо, як складатимуться товарні потоки. Ми не знаємо, чи буде взагалі потрібне застосування арсеналу засобів, встановлених статтею 18 (до Договору про ЗВТ СНД) і Додатком №6 до відповідного договору. Сьогодні ми говорили про те, що ці норми є. Коли вони застосовуватимуться - не знаю. Якщо на те буде потрібне наше рішення, ми діятимемо відповідно до угоди".

Такі мита, за словами пана Медведєва, можуть бути застосовані лише після консультацій з оцінки впливу умов вільної торгівлі між Україною та ЄС на російський ринок.

"Ми проведемо спочатку консультації - так, як це прямо встановлено Додатком №6, а після цього, у разі відповідного факту масованої поставки товарів за певними цінами, або констатації загрози таких поставок, може бути ухвалене рішення. Але зараз цього немає на порядку денному. Ми не знаємо, що відбуватиметься, ми можемо лише будувати припущення", - заявив російський прем'єр.

Раніше позиція Росії полягала у тому, що режим вільної торгівлі між Україною та ЄС обов'язково призведе до погіршення торговельних відносин між Україною та Росією, оскільки одним із головних наслідків цієї угоди, на думку російської влади, стане приплив до України дешевших і якісніших європейських товарів, які витіснятимуть українські товари на російський ринок.

Крім того, сам Дмитро Медведєв наприкінці вересня заявляв, що асоціація з ЄС завершить партнерський режим з Україною.

Впродовж останнього тижня ЄС почав активніше заявляти про допомогу, яку Україна може отримати у випадку, коли - після підписання Угоди про асоціацію та вільну торгівлю із ЄС - складності у торгівлі із Росією триватимуть чи навіть посиляться.