Фюле окреслив рамки для переговорів з Києвом щодо економіки

Штефан Фюле
Image caption Фюле каже, що ЄС не буде переглядати Угоду про асоціацію

Комісар ЄС з питань розширення Штефан Фюле заявив, що при подальших переговорах із Києвом може йтися лише про втілення вже парафованої Угоди про асоціацію, а також розповів, у якому ключі можуть обговорюватися надання позик Україні.

У телефонній розмові із першим віце-прем'єром українського уряду Сергієм Арбузовим у понеділок єврокомісар ще раз окреслив позицію ЄС щодо кола питань, які можна обговорювати після того, як Київ вирішив призупинити переговори щодо підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі.

Наголосивши, що керівництво ЄС чітко заявило, що пропозиція про підписання цієї угоди залишається "на столі", і що "європейська сторона готова допомогти українській стороні підписати його", єврокомісар також наголосив, що йтиметься лише про шляхи імплементації тієї угоди, яку Київ та Брюссель вже парафували:

"(Діалог може вестися - Ред.) не про те, щоб ще раз проводити переговори щодо Угоди, не про компенсацію за односторонні дії сусіда України, які не мають жодних підстав, і не про тристоронній формат для вирішення проблем двосторонньої угоди. (Говорити можна - Ред.) про спільну підготовку дорожньої карти з імплементації Угоди про асоціацію", - виклав позицію Брюсселя Штефан Фюле.

Він також повідомив, що під час подальших переговорів із представниками українського уряду може йтися про те, аби "спільно подивитися на умови, які дозволять Україні та МВФ укласти угоду про надання чергового кредиту".

Третя тема переговорів, за словами Штефана Фюле, це те, як "гранти та кредити зміцнять нашу підтримку Україні у втіленні Угоди про асоціацію".

Очікувалося, що перший віце-прем'єр Сергій Арбузов має очолити українську урядову делегацію, яка мала вирушити до Брюсселя, аби продовжити переговори щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Раніше в інтерв'ю телеканалу "Україна" Сергій Арбузов повідомив, що "з Брюсселя повернулась технічна робоча група, яка дає можливість зробити правильні розрахунки щодо стану нашої економіки, проаналізувати угоду про зону вільної торгівлі. Ми зробимо розрахунки й надамо їх Європі".

"Є "дорожня карта" наших перемовин, де ми маємо повністю включити всі економічні розрахунки та покрокові рішення цього питання. Ми маємо закласти в цю карту наші дії з прив’язкою до строків, що зараз і відбувається", - заявив перший віце-прем’єр.