В єврозоні домовилися, як рятувати банки

Євро
Image caption Упродовж наступних років створять багатомільярдний фонд для порятунку банків

Міністри фінансів країн єврозони домовилися про те, як рятувати банки регіону, які потерпають від кризи.

Домовленість передбачає створення упродовж наступних 10 років 55-мільярдного фонду, який фінансуватиметься банківською сферою.

Керувати фондом буде новостворене агентство, яке вирішуватиме, як рятувати банки, які опиняться на межі банкрутства.

Ця угода є частиною ширшої домовленості країн регіону щодо створення банківського союзу, який би дозволив не рятувати банки за рахунок позик, наданих з коштів платників податків.

Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле сказав, що цією угодою була нарешті створена правова основа для банківського союзу.

Очікують, що банківський союз буде спиратися на три колони: Європейський центральний банк, який наглядатиме за фінансовим станом усіх банків регіону, Єдиний регуляторний механізм, який передбачатиме схему ухвалення рішення про надання позики, а також на загальне гарантування депозитів у розмірі до 100 тисяч євро.

Єврозона, до якої зараз входять 17 країн, намагається зміцнити свій банківський сектор, запровадивши спільні правила та механізми захисту.

До цього країни єврозони змусила нещодавня криза, через яку чимало європейських урядів витрачали величезні суми грошей на підтримку банків, які переживали непрості часи.

За роки кризи уряди ЄС витратили 1,5 трильйони євро на порятунок банків.

"Якщо ми продовжимо... рух у напрямку до банківського союзу, ми зможемо продовжити стабілізацію європейської валюти, як основу для повернення до стабільного зростання в Європі", - сказав пан Шойбле.