Росії не подобаються естонське молоко та риба

кілька
Image caption Після латвійських шпрот Росії не подобається естонська кілька

Від 9 січня Росспоживчнагляд заборонив імпорт рибної та молочної продукції із Естонії. Заборона стосується 11 естонських підприємств - 5 виробників молока та 6 виробників риби.

Офіційна причина заборони, згідно із повідомленням російського контролюючого органу, - невідповідність продукції російським ветеринатрно-санітарним вимогам.

Естонські молочні та рибні підприємства спробують усунути перешкоди для експорту продукції до Росії до весни - повідомляє із Таллінна російська агенція ІТАР-ТАСС.

"Справа не у безпеці харчів. Це питання певних вимог Митного союзу, які відрізняються від вимог ЄС", - цитує агенція керівника Ветеринарно-харчового департаменту Естонії Аго Пяртеля.

Раніше дозвіл на ввезення риби та морепродуктів до Росії мали 33 естонських підприємства. Естонія є головним експортером балтійської кільки. Естонська риба складає понад половину всього російського імпорту кільки. Проте у іншому російському відомстві - Росриболовлі - вважають, що припинення імпорту з Естонії не стане причиною дефіциту балтійської кільки у російських магазинах.

Естонія - не єдина країна, яка наражається на припинення імпорту своєї харчової продукції до Росії через рішення Росспоживчнагляду.

У жовтні 2013 року Росія заборонила імпорт молочної продукції із Литви. Тоді Литва головувала у ЄС, і готувалася прийняти у себе саміт Східного партнерства, під час якого, як очікували, мало бути підписано Угоду про асоціацію та вільну торгівлю між ЄС та Україною.

Наприкінці липня 2013 року Росспоживчнагляд заборонив імпорт цукерок української кондитерської корпорації Roshen, пояснюючи це невідповідною до стандартів якістю.

У 2012 році між Росією та Україною відбувалася так звана "сирна війна", коли було заборонено імпорт до Росії продукції низки українських молочних підприємств. При цьому тоді українські молочники постачали до Росії до третини своєї продукції, а відтак, зазнали відчутних збитків.

В 2007 році Росія також вела "сирну війну" з Україною, а у 2009 році той же Росспоживнагляд розгорнув "молочну війну" з Білоруссю.

В серпні 2009 року Росія обмежила імпорт литовських сирів.

У 2006 році в Росії запровадили заборону на ввезення латвійських шпрот та інших рибних консервів. Росспоживнагляд виявив в консервах перевищення вмісту канцерогенної речовини бензапирена.

А навесні 2006 року, після загострення російсько-грузинських відносин, Росія обмежила імпорт мінеральної води "Боржомі" та грузинських вин. Ця "мінерально-винна" війна тривала 5 років.

Новини на цю ж тему