Рада проголосувала за бюджет

Бюджет Копирайт изображения byut.com.ua
Image caption Опозиція обіцяє продовжувати блокувати ухвалення бюджету

Парламент у четвер намагатиметься розглянути проект закону про державний бюджет України на 2014 рік.

Це питання на сайті Верховної Ради зазначене єдиним у порядку денному.

Напередодні пізно ввечері проект документу схвалив бюджетний комітет парламенту.

"Щойно закінчилося засідання бюджетного комітету, дуже оперативно обговорили між собою бюджет 2014, прийняли проект до розгляду на завтрашнє засідання з результатом: 23 - "за", 9 – проти", - повідомила помічниця народного депутата від партії УДАР Павла Різаненка Світлана Русин.

У середу представники опозиції намагалися заблокувати засідання Верховної Ради і пообіцяли продовжувати перешкоджати її роботі у разі, якщо більшість не реагуватиме на їхні вимоги.

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не виключив проведення виїзного засідання Верховної Ради у четвер.

"Ми маємо намір проводити прийняття бюджету в залі. Якщо наші колеги створять якісь нестерпні умови роботи в сесійній залі, тоді ми будемо приймати якісь рішення", - сказав він.

"Ви знаєте, які наслідки"

У більшості вважають, що опозиція зобов'язана підтримати проект бюджету на 2014-й рок. Але опоненти влади неодноразово критикували запропонований проект бюджету і обіцяли заважати його ухваленню.

На початку засідання парламенту у середу лідер фракції УДАРу Віталій Кличко оголосив вимоги опозиції: відставка уряду, голови МВС Віталя Захарченка, розпуск спецпідрозділу "Беркут", звіт Генпрокурора Віктора Пшонки та створення тимчасової слідчої комісії щодо дій силових структур під час масових акцій протесту.

А лідер "Свободи" Олег Тягнибок заявив, що влада не реагує на політичну кризу, яка, за його словами, може призвести до "падіння держави".

Пізніше, зустрічаючись з прем'єр-міністром Миколою Азаровим, президент Віктор Янукович заявив, що уряд повинен налагодити роботу з парламентом у хвалити бюджет якнайшвидше: "... Щоб у четвер бюджет був прийнятий. Якщо він не буде прийнятий - ви знаєте, які наслідки".

Президент уточнив, що відсутність бюджету потягне за собою скорочення зарплат та доплат, зрив запланованого зростання економіки, збільшення інвестицій і підвищення соцвиплат.

"Безумовно, треба говорити з опозицією. Треба вже виходити з цього глухого кута", - сказав Віктор Янукович, додавши що таким виходом можуть бути переговори уряду з опозицією за участі парламентської більшості.

На підтримку владі

Попри судову заборону масових акцій у центрі Києва, перед можливим розглядом проекту бюджету на мітинг до Києва прибувають прихильники влади зі східних областей.

Копирайт изображения partyofregions.ua
Image caption Доля участі мітингу на підтримку ухвалення бюджету приїхали прихильники Партії регіонів зі сходу України

Зокрема, приблизно три тисячі людей виїхали на акцію під Верховною Радою з Донецької області, повідомили на сайті Партії регіонів.

Мітинг з вимогою невідкладно ухвалити державний бюджет на площі біля будівлі парламенту активісти та прибічники Партії регіонів почали 13 січня.

Урядовий проект бюджету на 2014 рік внесли до парламенту 19 грудня минулого року.

Ознайомившись з ним, в опозиції назвали неприпустимим збільшення фінансування силових відомств, а також зажадали скоротити витрати на утримання державного апарату на 20 млрд гривень.

Заощаджені гроші лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк запропонував витратити "на школи, лікарні, на наших дітей, на нашу освіту і на нашу країну".

Антивладний мітинг триває на Майдані Незалежності, починаючи з 21 листопада.