Президент підписав бюджет на 2014 рік

Бюджет Копирайт изображения UNIAN
Image caption Попри спробу опозиції блокувати трибуну, бюджет ухвалили на засіданні 16 січня

Президент Віктор Янукович підписав ухвалений парламентом 16 січня закон про бюджет на 2014 рік.

Про це повідомила прес-служба глави держави.

Верховна Рада ухвалила його без постатейного обговорення. Документ підтримали 249 депутатів.

Засідання з одного із депутатських місць провів перший віце-спікер Верховної Ради Ігор Калєтнік, оскільки опозиція заблокувала президію і трибуну.

Напередодні пізно ввечері проект документу схвалив бюджетний комітет парламенту.

Чи реальні показники?

Бюджет на 2014 рік розрахований на прогнозі, що цього року українська економіка зросте на 3% при інфляції у 4,3%.

Доходи державного бюджету 2014 року становлять 392,6 млрд грн, у тому числі доходи загального фонду - 342,7 млрд гривень.

Обсяг витрат і надання кредитів державного бюджету передбачені в сумі 471,3 млрд грн, в т. ч. загального фонду - 409,4 млрд грн.

Дефіцит державного бюджету в 2014 році має не перевищити 71 млрд грн або близько 4,3% валового внутрішнього продукту (ВВП).

У документах, які уряд подав до парламенту разом із проектом бюджету, неодноразово наголошується, що минулорічні "очікування щодо відновлення економіки та покращення кон'юнктури на світових фінансових та товарних ринках не виправдалися".

У Головному науково-експертному управлінні (ГНЕУ) Верховної Ради називають "неоднозначними" урядові прогнози макропоказників на 2014 рік. Але головне занепокоєння експертів викликає ключовий показник - зростання ВВП, "який видається дещо завищеним з огляду на негативні тенденції в економіці України у 2013 році".

Опозиція неодноразово критикувала запропонований проект бюджету і обіцяла завадити його ухваленню.

Попри судову заборону масових акцій у центрі Києва, у день ухвалення бюджету на мітинг до Києва прибули прихильники влади зі східних областей.