Нацбанк каже, що сутички не впливають на банки і гривню

НБУ Копирайт изображения UNIAN
Image caption Останні зіткнення між учасниками протестів та правоохоронцями відбуваються зовсім неподалік від будівлі НБУ

Попри зіткнення між правоохоронцями та учасниками протестів у центрі Києва, українська банківська система працює стабільно, - заявляють у Національному банку. Проте на міжбанківському валютному ринку курс гривні у понеділок знизився до 8,4 грн за долар.

"Банківська система і надалі стабільно працює, діяльність банківських відділень і здійснення платежів здійснюється у штатному режимі", - твердять у НБУ.

Крім того, як заявив заступник голови Нацбанку Олексій Ткаченко, немає і передумов для девальвації гривні. За словами представника НБУ, компенсувати девальваційний тиск на гривню вдалося завдяки останнім домовленостям із Росією про зниження ціни на газ та відкриття кредитної лінії на 15 млрд дол.

"Поки що тенденція йде до того, що ринок сам здатен збалансувати попит та пропозицію. Реальні передумови для девальвації гривні відсутні", - заявив заступник голови НБУ.Він також запевнив, що "у регулятора є всі можливості для підтримки курсу гривні".

Тим часом на міжбанківському валютному ринку курс гривні до долара впав до 8,4 грн за долар, тоді як минулої п'ятниці котування були на рівні 8,36-8,37 грн за долар. Офіційний курс Нацбанку залишається незмінним - 7,99 грн за долар.

Ухвалений минулого тижня бюджет на 2014 рік розрахований на середньому річному курсу у 8,5 грн за долар.

До того, як у Києві активізувалися протести проти влади, рейтингова агенція Fitch покращила свій прогноз щодо курсу гривні до 8,3 грн за долар у 2014 році. Як і у НБУ, там також пояснили покращення прогнозу досягненням домовленостей про зниження ціни на російський газ та отриманням кредиту на 15 млрд дол від Росії.

Водночас експерти агенції попередили, що тоді як російський кредит дозволяє покрити цьогорічні зовнішні платежі, але вже за рік, враховуючи російський кредит, Україні доведеться рефінансувати 15 млрд доларів боргу.

У листопаді Fitch очікував, що у 2014 році гривня може девальвувати до 9 грн за долар.