Економічні зв'язки Росії з ЄС

Росія має близькі економічні стосунки з ЄС загалом і Великобританією зокрема, тому будь-які торговельні і фінансові санкції, запроваджені у відповідь на російську інтервенцію в Криму, завдадуть шкоди обом сторонам.

У низці схем, підготованих відділом інфографіки ВВС, проілюстровано те, які країни найтісніше пов'язані з Росією.

ЄС - найбільший торговельний партнер Росії. На країни Євросоюзу припадає майже 41% сукупних обсягів торгівлі Росії.

Торгові зв'язки між двома економіками - російською і європейською - стабільно зростали і досягли рекордного рівня у 2012 році.

Торгівля з ЄС

Експорт ЄС до Росії - це здебільшого товари машинобудування і транспортні засоби, продукція хімічної промисловості, медикаменти і сільськогосподарські продукти.

В імпорті з Росії до ЄС переважають нафта і газ. За даними американської Адміністрації енергетичної інформації (EIA), на країни Європи припадає 84% експорту російської нафти і майже 76% природного газу.

Копирайт изображения BBC World Service

Найбільшим імпортером російських нафти і газу є Німеччина, а Велика Британія купує приблизно 6% російського газу.

США - також важливий торговельний партнер Росії. У 2013 році вартість їхнього імпорту становила 26,9 млрд доларів, що понад удвічі більше, ніж вартість їхнього експорту. США імпортують приблизно 5% російської нафти.

Копирайт изображения BBC World Service

Торгівля з Британією

Росія посідає 14-те місце в переліку головних торговельних партнерів Великобританії і 16-те в списку країн-імпортерів британської продукції, згідно з цифрами з офіційною статистикою за 2013 рік.

Британія завозить із Росії більше товарів, ніж експортує до Росії. У період 2001-2011 імпорт товарів і послуг із Росії зріс на 270%, а експорт до Росії - на 430%.

У 2013 до Росії експортували 9,5% вироблених у Британії автомобілів, що було найбільше після країн ЄС.

Велика Британія також експортувала в 2011 році бізнесових і фінансових послуг на майже 1,7 млрд фунтів.

Копирайт изображения BBC World Service

Російські інвестиції

Сполучене Королівство також має економічні зиски від російських інвестицій, обсяги яких у 2011 році становили 11 млрд доларів. Британія була на шостому місці за обсягами російських інвестицій, найбільше - 122 млрд доларів - отримав Кіпр. Причина цього явища в тому, що російський бізнес використовує переваги фінансової системи Кіпру і сприятливий податковий режим.

Згідно з даними ООН, Росія була восьмим найбільшим у світі інвестором у 2012 році. США були на першому, Великобританія - на п'ятому місці.

Британія також має інвестиції в Росії - у вигляді нафтової компанії BP, яка має 20% акцій у найбільшому російському нафтовиробнику Роснефть, котрий, своєю чергою, генерує прибутки для британської компанії.

Згідно з даними за грудень 2012 року, у Росії діють понад 600 британських компаній.

Офіційний документ, сфотографований журналістами в руках чільного британського урядовця на порозі Давнінг-стріт, 10, містив рекомендацію урядові Британії "не підтримувати наразі торговельних санкцій чи закриття фінансового центру Лондона для росіян".