ЄС заморозив рахунки Януковича і ще 17 чиновників

Віктор Янукович Копирайт изображения Reuters
Image caption Україна оголосили Віктора Януковича у розшук

Європейський Союз опублікував список 18 колишніх українських чиновників, які підозрюються в незаконному використанні бюджетних коштів, і прийняв рішення про заморожування рахунків і активів цих осіб.

До списку потрапили усунений президент Віктор Янукович і двоє його синів, екс-голова МВС Віталій Захарченко, екс-генпрокурор Віктор Пшонка і його син Артем, екс-голова СБУ Олександр Якименко, екс-прем'єр Микола Азаров і його син Олексій, екс-голова АП Андрій Клюєв і його брат Сергій, екс-заступник голови АП Андрій Портнов, екс-міністр юстиції Олена Лукаш, екс-заступник МВС Віктор Ратушняк, бізнесмен Сергій Курченко, екс-міністр освіти Дмитро Табачник, екс-голова мінохоронздоров'я Раїса Богатирьова та радник Віктора Януковича Ігор Калінін.

Як наголошується в заяві Ради ЄС, всі кошти, що належать, знаходяться у власності або під контролем цих осіб, повинні бути заморожені. Санкції набувають чинності з моменту опублікування списку. Термін дії - один рік.

Наприкінці лютого Швейцарія заблокувала у своїх банках рахунки Віктора Януковича та майно ще 20 політиків і чиновників з України .

Активи 18 громадян України заморозила й Австрія. Такі ж заходи відносно 20 українців задіяла і влада Ліхтенштейну .

На початку березня в Ростові-на-Дону на прес-конференції Віктор Янукович заявив, що у нього немає закордонних рахунків і всі його доходи задекларовані.

МВС України оголосило, що повалений президент, а також екс-генпрокурор і екс-голова МВС оголошені в розшук у зв'язку із звинуваченнями в організації вбивств демонстрантів в українській столиці.

Новий генпрокурор України Олег Махніцький попросив російську владу видати екс-президента.

Кредити в обмін на реформи

В кінці лютого нове керівництво України заявило, що казна країни порожня. Не виключається можливість дефолту.

Євросоюз і Сполучені Штати пообіцяли надати України фінансову допомогу. 4 березня в Київ прибула місія Міжнародного валютного фонду, яка повинна оцінити поточний стан економіки .

Міністр фінансів України Олександр Шлапак заявив, що очікує від МВФ близько 15 млрд доларів.

Єврокомісія заявила, що готова надати Україні фінансову допомогу в розмірі 11 млрд євро. Голова ЄК Жозе Мануел Баррозу сказав, що для отримання допомоги уряд України має розпочати реформи.

Європейський банк реконструкції та розвитку також готовий інвестувати як мінімум 5 млрд євро до 2020 року в рамках міжнародної фінансової допомоги Україні .

У той же час глава МВФ Крістін Лагард сказала, що, на її думку, немає ніякої необхідності панікувати у питанні надання економічної допомоги Україні і висловила сумнів, що Україна потребує негайної допомоги, як стверджують її нові лідери.

Арсеній Яценюк після бесіди з Крістін Лагард повідомив, що для отримання кредитів уряду доведеться провести дуже жорсткі реформи. Йдеться про підвищення ціни на газ, збільшенні податків, обмеження соціальних виплат і пенсій, а також скасування пільг.