Світовий банк дасть Києву додаткові 3 млрд доларів

Президент Світового банку Джим Йонг Кім Копирайт изображения Getty
Image caption Президент Світового банку Джим Йонг Кім висловив сподівання, що ситуація в Україні стабілізується

Світовий банк сказав, що готовий надати Україні додаткову фінансову допомогу у розмірі 3 млрд доларів, які підуть на впровадження реформ та важливі економічні проекти.

Світовий банк у своїй заяві додав, що готовий підтримати українців після отриманого прохання про допомогу від нового уряду в Києві, який прийшов до влади минулого місяця після усунення президента Віктора Януковича.

"Ми сповнені рішучості підртимати українців у цей важкий час і сподіваємось, що ситуація в країні стабілізується якомога швидше", - висловив сподівання президент Світового банку Джим Йонг Кім.

Банк також сказав, що українська економіка постала перед численними випробуваннями, які вимагають негайних дій.

Ці 3 млрд доларів виділяють на додачу до поточної багаторічної інвестиційної програми в Україні у розмірі 3,7 млрд доларів, яка підтримує розвиток життєвонеобхідних проектів, в тому числі водопостачання, будівництва каналізацій та доріг та енергопостачання.

Діалог з МВФ

Раніше Міжнародний валютний фонд сказав, що надасть допомогу Україні і підтримає економічну програму нового уряду.

"Під час свого візиту до Києва 6-7 березня я мав продуктивні дискусії з прем'єр-міністром і представниками економічного блоку уряду, – зазначається у заяві Могадама. – Рішучість керівництва країни, почуття відповідальності і орієнтація на проведення економічних реформ справили на мене враження", - йдеться в заяві директора Європейського департаменту МВФ Реза Могадама.

"МВФ готовий надати допомогу народу України і підтримати економічну програму уряду, щоб утвердити Україну на шляху стабільного економічного зростання і процвітання, одночасно забезпечивши захист бідних і незабезпечених верств населення".

Новий уряд на чолі з Арсенієм Яценюком одразу вирішив відновити діалог з МВФ. Пан Яценюк заявив, що Кабмін готовий виконати всі умови фонду, включно з найбільш непопулярними заходами - підвищенням комунальних тарифів.

В уряді припускали, що нова програма кредитування економіки може бути розрахована на 2,5 роки, а обсяг кредитування може становити близько 15 млрд дол.

Білий дім також сказав, що фінансово допоможе Україні, виділивши 1 мільярд доларів у кредит.

США також проводять технічну експертизу для надання допомоги Національному банку України і міністерству фінансів у вирішенні найбільш актуальних проблем.

Новини на цю ж тему