Нова британська монета 1 фунт не буде кругла

Нова монета Копирайт изображения PA
Image caption Нова монета 1 фунт буде 12-гранна

У Британії в 2017 році буде введено в обіг нову монету номіналом 1 фунт, яка вважається найбільш захищеною від підробок.

Раніше влада країни висловлювала стурбованість у зв'язку з уразливістю старої монети, якій уже понад 30 років. Вважається, що в обігу перебуває 45 млн фальшивих однофунтових монет.

Нова монета має складну багатогранну форму, в основі якої лежить стара трипенсова монета, що була в обігу між 1937 і 1971 роками.

Зображення на одній зі сторін нової монети буде визначено в результаті конкурсу. У монети буде 12 граней.

Відсіч фальшивомонетникам

Королівський монетний двір, який вважає, що 3% наявних в обігу монет вартістю в 1 фунт є фальшивими, заявив, що крок посилить довіру людей до британської валюти і скоротить витрати банків і комерційних компаній.

Оголошення про нову монету з'явилося в день, коли міністр фінансів Джордж Осборн презентував у парламенті державний бюджет на 2014 рік. Згідно з прогнозами уряду, британська економіка вже цього року вийде на докризовий рівень.

Нинішня фунтова монета була пущена в обіг в 1983 році в рамках відмови від паперової однофунтової купюри, яка припинила обіг через п'ять років.

З півтора мільярдів таких монет, що перебувають в обігу, щорічно вилучається до 2 мільйонів фальшивок.

Уряд заявив, що нинішня монета існує вже досить довго і що методи її виготовлення не дають можливості протистояти все більш витонченим методам фальшування.

Профіль королеви

Пропонована нова монета буде мати приблизно такий самий діаметр, як і нинішня, але її дизайн заснований на старій трипенсовій монеті, яка зникла після переходу на десяткову систему на початку 70-х років минулого століття.

Копирайт изображения PA
Image caption Профіль королеви на монеті - закон

Нова монета буде біметалічною і включатиме нові сучасні засоби протидії спробам підробки.

На титульній стороні монети, як завжди, буде викарбувано зображення королеви.

Урядове джерело повідомило, що настав час відправити стару однофунтову монету у відставку.

"Розвиток технічних засобів робить такі цінні монети, як фунтові, все вразливішими для фальшивомонетників, і тому для збереження стійкості валюти важливо, щоб ми випереджали злочинців", - повідомило джерело.

Адам Лоренс, керівник Королівського монетного двору, розташованого в Уельсі, заявив, що заміна однофунтової монети може радикально змінити весь процес монетного виробництва в майбутньому.

Банк Англії, який на початку року також заявив, що з 2016 року грошові купюри будуть робитися із пластику, а не з високосортного паперу на основі бавовни, впевнений, що нові заходи приведуть до підвищення надійності британської валюти.