Міськрада Чернівців попросила підприємців маркувати товари з Росії

Російські товари

27-ми річний Ярослав Левицький понад місяць намагається взагалі не купувати російських товарів.

"Уже відмовився від алкоголю, рибних консервів, солодощів та навіть жувальних гумок, виготовлених у Росії", - говорить хлопець. Ярослав відпрацював свій метод "пошуку" російських товарів, але тепер чернівчанам допомагає у цьому і спеціальне маркування – намальовані прапорці Російської Федерації біля цінників.

Депутати чернівецької міської ради ухвалили звернення до підприємців з проханням маркувати у своїх торгових мережах товари, виготовлені у Росії, відповідними написами.

Із такою пропозицією до депутатів звернулися активісти місцевого Євромайдану.

У зверненні йдеться: "Зважаючи на агресію, анексію Криму Російською Федерацією, непродуктивність дипломатичних, політичних шляхів впливу на керівництво РФ з метою припинення наступу на територіальну цілісність на суверенність України, вважаємо за дієвий спосіб економічного тиску, а саме: бойкот товарів, що виготовлені в Росії".

Image caption Такі прапорці з'явилися у багатьох магазинах Чернівців

Відтак депутати закликали приватних підприємців Чернівців позначати товари, що виготовлені в Росії позначкою "виготовлено в Росії".

Ініціатор акції Надія Бабинська на своїй сторінці у мережі Facebook пише, що на таку пропозицію відреагували не лише місцеві, але й деякі всеукраїнські мережі супермаркетів.

Доволі оригінальною у бойкотуванні російських товарів виявилась місцева фірма "Рома", яка на вхідних дверях 25-ти своїх торговельних точок по всій Чернівецькій області розмістила плакати з написом "Тут не продають товарів з Росії".

Усього надруковані 250 великих постерів та ще 800 - менших.

На багатьох українських сайтах розгорнулася ціла кампанія із закликами бойкотувати російські товари. Активісти твердять, що купуючи товари, виготовлені в Росії, споживачі спонсорують агресію проти України.

Відносини між Росією та Україною загострилися наприкінці лютого, коли в Криму з'явилися російські військові. За підтримки Москви на півострові відбувся невизнаний Києвом референдум, який завершився анексією Криму.