Toyota відкликає понад 6 млн автомобілів

Toyota Копирайт изображения Reuters

Toyota відкликає 6,5 млн. автівок в усьому світі через 5 непов'язаних між собою проблем.

Близько 3,5 млн. машин відкликають для заміни спірального скрученого кабелю, що приєднаний до подушки безпеки перед водієм.

Кабель може пошкодитися під час повертання керма, що завадить подушці спрацювати в потрібний момент.

Інші проблеми включають негаразди з кріпленнями сидінь, дефекти колонок керма, проблеми зі склоочисниками та стартером, що може спричинити пожежу.

Toyota заявила, що не знає про будь-які ДТП, травми чи смерті, спричинені виявленими проблемами.

Втім, компанія визнала, що отримала два повідомлення про пожежі у зв'язку з проблемами зі стартером.

Виробник також сказав, що "через недоліки дизайну реле стартерів, часточки металу можуть акумулюватися на контактах реле". Якщо б реле використовувались й надалі, часточки б проникали до електросхеми реле, і в "найгіршому випадку, це могло б призвести до загоряння реле стартерів".

Приблизно 20 тис. автівок відкликають для заміни як реле стартерів, так і самих стартерів.

Окрім цього, майже 2,32 млн. автівок відкликають через проблеми з сидіннями, 760 тис. – через потенційний дефект кронштейну колонки і близько 160 тис. – для заміни склоочисників.

П'яте відкликання

Це вже п'яте велике відкликання автівок Toyota за останні місяці. Цього разу воно стосується 27 моделей.

У лютому компанія відкликала 1,9 млн. найпопулярніших гібридних автомобілів Prius через проблему з програмним забезпеченням, що могла призвести до раптового зниження швидкості.

У другій половині минулого року компанія повернула на заводи понад 2,2 млн. автомобілів.

В цілому автовиробник відкликав понад 25 млн. автівок протягом останніх 2,5 років.

Це набагато більше, ніж компанія відкликала в 2009-10 роках, які вважаються найгіршими роками в плані шкоди її репутації.

Продажі автовиробника постраждали внаслідок тих подій, які були викликані тим, що педалі акселератору застрягали під килимками на підлозі, а в США розпочали кримінальне провадження проти компанії.

На початку цього року Toyota погодилася заплатити 1,2 млрд. доларів американським регуляторам в рамках чотирирічного розслідування щодо проблем безпеки автомобілів.

Відкликання автомобілів не є рідкісним явищем для автомобільної індустрії. Наприклад, General Motors зараз перебуває на стадії відкликання мільйонів автівок.

Однак існує занепокоєння, що поточні проблеми Toyota можуть завдати шкоди її зусиллям відновити свою репутацію, яка постраждала внаслідок фіаско 2010 року.