Криза в Україні може зашкодити російському ВВП

Донецьк Копирайт изображения AP

Зростання російської економіки цього року може бути близьким до нуля через кризу в Україні, зізнався міністр фінансів Росії Антон Сілуанов.

Він попередив, що економіка країни зіткнулася з "найскладнішими умовами, починаючи з кризи 2008", передають російські інформаційні агенції.

Пан Сілуанов заявив, що Росія вже зазнала відтоку капіталу в розмірі 63 млрд доларів протягом перших трьох місяців 2014 року.

Анексія Росією Криму також має збільшити державні витрати.

"Зростання ВВП оцінюється як досить низьке - 0,5%. Можливо, буде перебувати близько нуля", - сказав на засіданні уряду пан Сілуанов.

Він додав, що гроші йшли з країни через геополітичну нестабільність - вочевидь, маючи на увазі участь Росії в українській кризі і збільшення тиску в східній Україні.

Відтік капіталу, за словами Антона Сілуанов, було результатом масового конвертації рублів в іноземну валюту.

Уповільнення зростання було також пов'язане із залежністю від експорту енергоносіїв та економікою, яка потребує модернізації.

"Відтік капіталу, що триває, знижує можливості для економічних інвестицій і створює ризик незбалансованого бюджету. Основною причиною відтоку капіталу є нестабільність в розвитку геополітичної ситуації", - сказав пан Сілуанов.

За останні три роки економічне зростання Росії знизилось з 4,3% в 2011 році до 1,3% в 2013 році.

"Штучна криза"

Прем'єр-міністр Дмитро Медведєв нещодавно заявив жителям Криму, що уряд буде збільшувати зарплати і пенсії, а також вкладати додаткові гроші в інфраструктуру півострова після його нещодавньої спірної анексії.

Пан Сілуанов попередив пана Медведєва, що не слід витрачати занадто багато коштів на регіон, заявивши, що оголошення були зроблені "без аналізу реальних потреб Криму і Севастополя".

Пан Медведєв назвав кризу в Україні "штучною" і сказав, що вона частково призвела до похмурих перспектив економіки.

"Ми, звичайно, не можемо ігнорувати політичні елементи поточного періоду", - сказав він.

"Певною мірою, наші труднощі - я наголошую, лише певною мірою - зумовлені спробами певних сил підштовхнути нас до штучної кризи", - додав глава російського уряду.

Враховуючи те, що проросійські сили захоплюють будівлі в містах по всій східній Україні, і центральний уряд погрожує повернути контроль силою, напруженість в регіоні продовжує зростати.

Міністр фінансів США Джейкоб Лью нещодавно закликав інші країни активніше долучатися до економічного порятунку України.

Новини на цю ж тему