Шопінг по-кримськи: росіяни скуповують все

Копирайт изображения AFP

У Криму - навала росіян, які приїхали на шопінг. В основному, це люди з сусіднього Краснодарського краю. Їдуть за всім – продуктами харчування, технікою, одягом.

Нових клієнтів у Криму зустрічає Керч. Як розповів ВВС Україна продавець з міського базару Решат, одразу після невизнаного світом референдуму почали приїжджати покупці, які збагнули, що кримські (українські) ціни нижчі за російські.

Менш ніж за тиждень це перетворилось на масове явище, яке триває досі. І це не зважаючи на те, що ціни майже на все в Криму піднялися в середньому на 30-50%.

Як каже Решат, ціни піднялися у тому числі і через попит, який створюють росіяни.

"Вони скуповують все: овочі, фрукти, консерви, м'ясо, олію. Кажуть, що наші ціни навіть зараз набагато дешевші від їхні – чи не вдвічі. Найбільше "полюють" за алкоголем та цигарками. Нам, торгівцям, добре, хоча місцеві незадоволені, сваряться", - каже чоловік, що торгує овочами.

Росіяни освоюють не тільки Керч, але заїжджають і вглиб півострову. Ось, що розповіла продавчиня Катя з одного із магазинів Білогірську: "Росіяни зробили нам виручку на два місяці вперед. Ящиками вивозять вина, горілку, коньяки, консерви. Кажуть, що поспішають, оскільки розуміють – незабаром у Криму ціни будуть російські".

"Не встигаємо завозити продукцію"

Особливий попит гості створили на побутову техніку, меблі та будівельні матеріали.

"Спочатку більше було простих людей, а тепер їдуть перекупщики. Вони дуже задоволені цінами, а ми ними, - каже Максим, продавець одного зі складів у Сімферополі. – Завдяки росіянам на ринку ажіотаж – наші люди теж кинулись купувати, хоча ціни нормально підросли".

"Не встигаємо завозити продукцію. Найбільшим попитом користуються холодильники, пральні машини, пилососи і телевізори. Причому беруть якісні, дорогі речі", - підтверджує продавець сімферопольського салону побутової техніки Руслан. Попиту серед кримчан, каже він, сприяє також невизначеність з долею гривні.

Ціни будуть підвищуватися

Кримська влада кілька разів заявляла про скорочення терміну обігу української валюти. Люди масово почали від неї позбуватися, хоча влада і запевнила, що населення повідомлять за місяць до того, як гривня перестане ходити.

Однак, вважає більшість продавців, незабаром шоп-тури припиняться, бо з кожним днем зменшуються поставки товарів з "материкової України", а це означатиме ще більший ріст цін.

"Ціни будуть підвищуватися – це безперечно", - визнав в п’ятницю на прес-конференції у Сімферополі голова бюджетної комісії невизнаного Києвом кримського парламенту Віталій Нахлупін. "Найголовніше, щоб вони відповідали тим російським стандартам, на які ми переходимо. Інфляція погашається підвищенням соціальних стандартів, яке буде йти швидшими темпами, ніж підвищення цін", - додав він.